gunesanneiletisim@gmail.com

Her yeni nefeste yeni bir şeyler öğrenmeyi seven olan taze bir anneyim. Tazeyim çünkü sadece 6,5 yıldır anneyim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Arası 18 ay olan iki kızım var; Cemre (5 yaş) ve Nisan(6,5 yaş). Bana her mevsim baharı yaşatan…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

İki çocuklu hayata hala uyumlanmaya çalışan, kafasında 40 tilki, hayatın yaşlanmaya değil yaşamaya değer olduğunu düşünen bir anneyim. Zaman zaman kaygı düzeyim yükseliyor, ‘yetebiliyor muyum?’ diye sık sık düşünüyorum. Çocuklarıma karşı esnemeye çalışıyorum, her gün olabildiğim kadar bir anne olduğum için kendimi takdir ediyorum. En çok da yüreğimin götüdüğü yere gitmeyi seviyorum.

İki kızımla bol bol oyun oynayıp, kitap okuduğumuz ve birlikte masallara inandığımız küçük bir dünyamız var.

Çocuklarımı özgür ve mutlu yetiştirmeye çalışıyorum. Herhangi bir şeyi doğru yapmaları için onları zorlamıyorum, kalıplara sokmuyorum, onları olduğu gibi kabul ediyorum, sonuçlara değil sürece bakıyorum. Çünkü bence süreçteki deneyimdir öğrenme…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hayatlarında ne yaşarlarsa yaşasınlar, tercihleri ne olursa olsun, onları koşulsuz seven her daim yanlarında olan ve koruyacak güvenli bir liman olduğumu hissetmelerini istiyorum.

Ben mi? Ben her gün yavaşlamaya çalışıyorum. Mükemmel anne olmak gibi bir derdim yok… Hayatı masal tadında yaşamaya çalışan, hayalperest, anne olunca annesini anlayan bir anneyim işte. Sıradan biri, hepiniz gibi, hepimiz gibi..

gunesanneiletisim@gmail.com

Bir de kitabım var; ‘Anneliği Like Et-Bir Annenin Farkındalık Notları’ okumak isterseniz buradan görebilirsiniz.