Capitol’den ebeveynler için workshoplar

0
390

Çocuklarımızı sevgi ve sanatla büyütebilmemiz çok önemli. Bu noktada; bizlerin de yaşadığımız negatif ortamdan kendimizi sıyırabilmeye ve küçük de olsa mutluluk molaları vermeye ihtiyacımız var. Kimimiz sporla rahatlayıp kafamızı dağıtabiliyoruz, kimimiz sanatla…Ancak genellikle; yoğun iş temposu, ev-çocuk koşturması ile kurslara ayıracak uzun zamanlarımız olamıyor. Zaman ayırabilsek bile; sorumluluklarımız ve giderek düşen gelirlerimiz yüzünden, hobilerimize ayıracak bütçemiz olmuyor bazen de…

Benimle aynı düşüncedeyseniz, size güzel bir haberim var:) Capitol Alışveriş Merkezi; “Capitol’e Yaz Bi’ Başka Geldi” sloganıyla birbirinden keyifli ve ücretsiz workshoplar hazırlamış. 7 Temmuz’da başlayan workshoplar; 14 Ağustos’a kadar, haftada bir gün olmak üzere devam edecek. Katılım 16 yaş ve üzeri, kontenjanla sınırlı olduğundan; 0216 554 77 77 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirsiniz.

İlk atölyede @florartcicekcilikokulu nun hazırladığı “Floral Küpe Atölyesi” vardı. Kurutulmuş ve şoklanmış çiçeklerle küpe uygulaması yaparak, çiçeklerin büyülü dünyasında yaratıcılığımızı geliştirme şansı bulduk.

Ikinci atölyede @yapyapistir ile “Yaprak Boyama Atölyesi” gerçekleşti 🙂 Manolya ağacının yaprakları ve renkli akrilik boyalarla dolu masa, birbirinden güzel boyamaya şahitlik yaptı. Adeta terapi gibi gelen boyama çalışmasında, çerçevelere yaprakları yapıştırarak dekoratif panolar hazırladık.

Ben geçen yıldan beri, Capitol Alışveriş Merkezi’ndeki workshoplara keyifle katılıyorum. Kızım Duru’yu uzun yıllardır bu tarz etkinliklere götürüyorum ve onun gelişimindeki katkılarını görebiliyorum. Çocuklar için ücretsiz sanatsal aktiviteler, farklı yerlerde sıklıkla düzenlenirken; yetişkinler için bu tip etkinlikler bulmak her zaman kolay olmuyor. O yüzden Capitol’ün düzenlediği, yetişkinlere yönelik workshoplar çok değerli.

Önümüzdeki günlerde ilk olarak 18 Temmuz Çarşamba günü “Pebbleart Atölyesi” var. Son yıllarda çok ilgi gören çakıl taşları gibi doğal taşlarla tablolar yapılacak atölye için, kayıt yaptırmakta geç kalmayın bence 🙂

25 Temmuz Çarşamba “Takı Atölyesi”, 7 Ağustos Salı “Tabak Boyama Atölyesi” ve 14 Ağustos Salı “Yaz Anılarını Boyama Atölyesi” ile Capitol Workshopları bitecek.

Yazın sıcak günlerinde İstanbul’da olanlar için, güzel bir sanat molası olacak bu etkinlikler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Capitol Alışveriş Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Esin İrlan @40yildabiranneolmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here