Yaz Okulu Yazı Dizisi III. Atölye Etiler’de Sanat Yaz Okulu

0
165

Sıcaklarla beraber, yaz tatili tüm hızıyla devam ediyor. Kimileri okullar kapanır kapanmaz yazlıklarına giderken, kimileri kısa zamanlı tatil yörelerine gitti. Bazılarımız da henüz tatile gidemeyip evde zaman geçirirken, yaz okulu arayanlar var.

Eğer hala yaz okulu arayışınız devam ediyorsa, bu yazı tam size göre:) Yüzme, jimnastik, basketbol gibi spor içerikli yaz okulları dışında, sanat içerikli yaz okulu arayanları mutlu edecek Atölye Etiler; 16.yılında keyifli ortamında çocuklara ev sahipliği yapıyor.


Çalışan annelerin aklı evde kalmasın, çocuklar da hayata mutlu devam etsin düşüncesiyle; haftanın belirli günlerinde tam ve yarım gün olmak üzere sanatsal yaz okulu Eylül’e kadar devam edecek.

Yaz okulu resim derslerinde çocuklar uzman eğitmenler eşliğinde; resim tekniklerini öğrenme, komposizyon kurma, hayal gücünü geliştirme, renklerin kullanımı, kendi renklerini yaratma, el becerilerini geliştirme, çeşitli boya teknikleriyle resim çalışma konularında gelişecekler. Atölye Etiler’in sanat anlamında besleyen ortamında, eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkaracaklar.

Çocuklar konuşarak ifade edemedikleri duygularını, resim yoluyla ifade edebiliyorlar. Ayrıca resim çalışmaları, araştırma  ve deneme yanılma ile özgüven kazanmayı da pekiştiriyor.

Sanatsal yaz okulundaki resim dersleri ile güzel sanatlar liselerini tercih edecek çocuklar için bir temel atılmış oluyor. Daha sonra tercihe göre isteyen çocuklar; güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarına yönelik akademik karakalem desen eğitimi alabilirler:)

Atölye Etiler’de resim dersleri dışında; her cumartesi Uzm. Psikolog Fatoş Kınay yönetiminde “Yaratıcı Hareket-Dans Atölyesi” düzenleniyor.

7-14 yaş arası çocukların katılımına uygun Yaratıcı Hareket-Dans Atölyesi ile; çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimleri desteklenerek bedensel farkındalıkları artacak. Beden, zihin ve ruh bağlantılarını keşfeden çocuk ve gençler bedenlerini tanıyacak ve gerektiğinde sağlıklı sınırlar belirleyebilecekler.

Atatürk’ün “sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünü hiç unutmayalım ve çocuklarımızı küçük yaşlarda sanatla buluşturalım.

Sizler de bu yaz çocuklarınızı resim sanatıyla buluşturmak için Atölye Etiler’in Sanatsal Yaz Kampı’na göndermek isterseniz; detaylı bilgi için sitelerini inceleyebilirsiniz.

Esin İrlan @40yildabiranneolmak

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER