Küçük Kitap Kurtları Yaz Buluşması

0
266
pes etmek yok
Bu yıl dördüncü yaşını kutlayan Kadıköy Anneleri; kurucusu Aslı Altınok Erdal önderliğinde, geçen dört yılda sayısız organizasyonda buluştu. Bu buluşmaların en kıymetlileri şüphesiz ki, sevilen yazar Hafize Güner’in hazırladığı, ilk kitaplığım köşesinin çocuk kitapları, küçük kitap kurtları buluşmaları.

Mevsimde bir gerçekleşen bu buluşmalarda amaç; bebeklerin-çocukların nitelikli edebiyatla ve sanatla erken yaşta tanışmaları. Kar amacı gütmeyen, gönüllü ve işbirlikçi desteğiyle büyüyen bu organizasyonlarda çocuklarımız; değerli yazarlarla ve etkinlikleriyle buluşuyor.

Kadıköy anneleri

Bugüne kadar organik pazar, kütüphane, butik kitabevleri gibi birbirinden farklı mekanlarda gerçekleşen buluşmaların sonuncusu; geçtiğimiz haftasonu Happy Nest Kalamış’ta yapıldı. Küçük Kitap Kurtları Yaz Buluşması’nın konuğu değerli yazar Tülin Kozikoğlu; çocuklara “Pes Etmek Yok” kitabını okudu. Mavibulut Yayıncılık’tan çıkan kitabını interaktif bir okumayla, çocukların katılımcı olmalarını destekleyerek okuyan Kozikoğlu; ilgiyi etkinlik sonuna kadar canlı tutmayı başardı.

Hikayeden yola çıkarak;  çocuklara pes etmedikleri ve başarılı oldukları neler olduğunu sorduğunda, birbirinden ilginç yanıtlar geldi. Mesela parmak kaldırıp söz alan Duru; paten kaymayı bilmediği zamanlarda, üstelik kendi pateni yokken arkadaşının pateniyle çok çalıştığını ve pes etmediğini anlatmış. Sonunda paten kaymayı öğrendiğini ve kendisine de paten alındığını söylemiş:) Etkinliğin bu kısmında ben, farklı bir alanda olduğum için Duru kızımın anlattıklarını dinleyemedim. Ama değerli yazarlarımızın katılımıyla gerçekleşen bu etkinliklerin, çocuklarımızın düşünsel ve sözel gelişimlerine ne çok katkı sağladığını bir kez daha anladım.

Tülin Kozikoğlu

Kitabın okuması bittikten sonra, hikaye ile örtüşen mini bir elişi atölyesi düzenlendi. Çocuklarımız; eğlenerek öğrendikleri, hayal güçlerini zenginleştiren ve diğer çocuklarla sosyalleştikleri keyifli bir etkinliği daha mutlulukla bitirmiş oldular.

Bu güzel buluşmaya evsahipliği yapan Happy Nest; Etiler’deki yerinden sonra yaklaşık üç ay önce Kalamış’ta açılmış. Bahçesindeki beyaz küçük kulübe, çocuklar için keyifli bir oyun evi. Organik mutfağı ve şehrin içinde gizli cennet olan bahçesi ile cafe hizmeti de veren Happynest; Küçük Kitap Kurtları Yaz Buluşması’nda biz anneler ve çocukları için şahane bir ikram masası hazırlamış.

Kitapkurdu Anne Akça Gürün Kodal’ın evsahipliğinde gerçekleşen bu buluşmada küçük kitapkurtları ve anneleri olarak bizler harika bir gün yaşadık. Bu güzel güne emeği geçen herkese teşekkürlerimizi gönderiyoruz.

Eğer bu buluşmalardan haberdar olup katılmak isterseniz; Kadıköy anneleri bloğunu ve sosyal medya hesaplarını takibe alabilirsiniz.

Bu arada unutmadan söyleyelim; anneliğin tadını çıkaran ve çocuğuyla beraber gelişmenin ayrıcalığını yaşayan bir Kadıköy Annesi olmak için, Kadıköy’de yaşıyor olmanız gerekmiyor:) Kadıköy Anneleri’nin kapıları herkese açık:)

Bir dahaki buluşmada görüşmek umuduyla,
Sevgiler,
Esin
@40yildabiranneolmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here