Zeki Çocuk Anaokulu Yazar Buluşmaları

0
346

Caddebostan’da şehrin merkezinde saklı bir cennet Zeki Çocuk Anaokulu, değerli yazarları minik okurları ile buluşturan etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Bu etkinliklerin ilki geçtiğimiz cumartesi günü; 19 Mayıs gibi özel bir günde gerçekleşti. Masallarla dans eğitmeni olan yazar Başak Sönmez; Mutlu Fil Yayınevi tarafından basılan kitabı “Kayan Yıldızını Bekleyen Küçük Yıldız” ı çocuklara müzikli-danslı interaktif bir şekilde okudu. Çocuklar yaşları küçük olmalarına rağmen, aralara müzik ve dans girince sıkılmadan dinlediler. Biz annelerle beraber danslara eşlik ettiler.

Kitabın çocuk çizeri Serra Bildik ve yazarı Başak Sönmez, daha sonra birlikte kitaplarımızı imzaladılar.


Kızından ilham alarak, ayrılık kaygısı gibi zor bir konuyu kaleme alan sevgili Başak Sönmez; yıldızı metafor olarak kullanmış. Herkesin gökyüzündeki yıldızlar gibi özel olduğunu vurgulayarak; küçük yıldızın babasını kayan yıldız olarak anlatması duruma farklı bir bakış açısı getiriyor. Sadece boşanma kararı alan aileler için değil; herhangi bir sebeple ayrılık kaygısı yaşayanlar için rahatlatıcı ve umut verici hikayesi olan kitabı, içtenlikle hepinize tavsiye ederim.

Bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan Zeki Çocuk Anaokulu; daha önceden de birkaç kez Kadıköy Anneleri’nin buluşmaları için kapılarını bize açmıştı. Yeşillikler içinde ve kuş sesleri ile bize verdiği huzur kadar; ağaçlardaki ip salincaklar, denge yürüyüş parkuru, minik arabalar v.s. çocuklarımızı oldukça mutlu etti.

Zeki Çocuk Anaokulu her ay değerli yazarları, çocuklarımızla ve bizlerle buluşturmaya devam edecek. Etkinliklerden haberdar olmak isterseniz @zekicocukanaokulu, @kadikoyanneleri ve  @40yildabiranneolmak hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bu tip buluşmalar çocukların kitap sevgisini pekistirirken, diğer çocuklarla sosyal ilişkilerini gelistirmelerine destek oluyor. Biz anneler de yeni arkadaşlıklar kurma şansı bulurken, birbirimizin deneyimlerinden faydalanıyoruz.

O halde, çok kazanımlı başka bir etkinlikte buluşmak dileğiyle,

Konuk yazar: Esin İrlan (@40yildabiranneolmak)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here