Courage for Change Festivali 6-7 Ekim’de Artı Sahne’de!

0
272

Değişim cesaret ister. Hele de kemikleşmiş konfor alanlarımızdan çıkmak, hayalimizdeki işe, eşe, yuvaya, yaşama sahip olmak için o bir türlü atmaya cesaret edemediğimiz adımı atmak…

Farkında olmadığımız prangalarımız, blokajlarımız var. Kimileri bize ait, kimileri ebeveynlerimize, kimileriyse kuşaklardan kuşaklara, hayatlardan hayatlara bizlere aktarımlar…

Başarı veya başarı diye anlamlandırdığımız şey; yazamadığım o kitap, bir türlü çıkamadığım o seyahat, başvurmayı bile hayal edemediğim o iş, ‘nasıl benim olur ki’ dediğim o hayat…

Hani bana çok uzak gelen ve aslında elimi uzattığımda tutacak kadar yakın olan.

Değişim CESARET istiyorsa o halde; içimde bana hizmet etmeyen egodan, korkulardan, endişelerden, blokajardan nasıl özgürleşirim? Kabuğumu nasıl kırabilirim?

Dünyaca ünlü üstatlar, uzmanlık konularıyla, içimizdeki cesaret ateşini ortaya çıkarmak için güçlü tekniklerle karşımıza çıkıyorlar. Hem de hepsi aynı sahnede!

4 ayrı workshop, 4 birbirinden değerli üstat, 2 çok özel gün… Müzik, dans, ve daha nice sürprizlerle organize olacak

Courage for Change Festivalinde kimler var?

PAM GROUT

New York Times en çok satan yazarlar listesinde yer aldı. 16 kitap, iki senaryo (1 canlı pembe dizi, 1 Tv dizisi) ve birçok magazin makalesinin yazarıdır. National Geographic Magazine’de gezi yazarı ve People Magazine için orta batı muhabiri olarak çalışıyor. Bir gezgin olarak yazdığı gezi kitapları ilgiyle okunuyor. “E2- Sen Yeter ki İste” adlı kitabı ülkemizde de Türkçe olarak yayınlandı.

DR. DEVDUTT PATTANAIK

Hintli mitoloji uzmanı ve antik Hint yazıtları üzerine çalışan bir yazar olarak tanınıyor. Özellikle de yönetim ve liderlikle ilgili olmak üzere yeniçağ mitolojisiyle bağlantılı yazılar yazıyor. Hindistan’ın en çok izlenen televizyon kanallarında programlar ve tarih danışmanlığı yapıyor. Kasım 2009’da Hindistan’da yapılan ilk TED konferansında konuşmacı olarak yer aldı. Kitaplarından bazıları: I Am Divine. So Are You, The Boys Who Fought: The Mahabharata for Children, Culture: 50 Insights from Mythology, Leader: Insights from Indian Mythology, The Talent Sutra: An Indian Approach to Learning, The Girl Who Chose: A New Way of Narrating the Ramayana, The Success Sutra: An Indian Approach To Wealth

HANS TEN DAM

Amsterdam Üniversitesi’nin psikoloji ve pedagoji bölümlerinden mezun oldu. 1970’den bu yana, bağımsız yönetim danışmanı olarak çalıştı. Strateji geliştirme ve organizasyonun yenilenmesi konularında uluslararası deneyime sahip. 1982 yılında regresyonu ve geçmiş yaşam malzemesini keşfederek bu alandaki öncülerden bir haline geldi. Regresyon terapisinin “Hollanda Ekolü”nü başlattı. 1983 yılında kurucusu olduğu Tasso Enstitüsü, kişilik ötesi (transpersonal) terapi alanında eğitimler veriyor. International Board of Regression Therapy (IBRT) danışma kurulunda yer alıyor ve European Association of Regression Therapy (EARTh)’nin kurucu başkanı ve yaşam boyu onur üyesi.
Kitapları: Deep Healing and Transformation-Deep Healing: A Practical Outline of Past-Life Therapy, Exploring Reincarnation

TRISHA CAETANO

ABD Oregon Üniversitesi Fen Fakültesi’nden mezun oldu ve Portland State Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. İçsel Çocuk Entegrasyonu ve Regresyon Uzmanlığı konularının dünyaca tanınmış öncülerdendir. Kişilik-ötesi (transpersonal) gelişim çalışmaları öğretmeni ve uygulayıcısıdır. Pek çok psikoterapisti ve sağlık uzmanını eğitti; Japonya’dan Hollanda’ya birçok uluslararası merkezde seminerler ve eğitimler verdi. Ulusal ve uluslararası televizyon ve radyo programlarında regresyonu tanıttı. Regresyon Araştırmaları ve Terapileri Birliği’nin başkanlığını yaptı. Uluslararası şirketlere iletişim ve uyuşmazlık çözümü konularında danışmanlık yapıyor.

Courage for Change Festivali’nde neler konuşulacak?

HANS TENDAM

“Kişisel Ustalık Ve Kişisel Güçlenmenin 5 Tarifi” 

Peter Senge, ‘kişisel ustalık’ kavramını, “Beşinci Disiplin: Organizasyonu Öğrenme Sanatı ve Pratiği” (1990) adlı kitabında sunmuştur. Ona göre, yüksek seviyede kişisel ustalığa sahip kişiler:

*Limitlerini bilirler ancak özgüvenli ve araştırmacıdırlar ve hayatta tutkuyla ulaşmak istedikleri sonucu gerçekleştirme yeteneklerini devamlı olarak geliştirirler,

*Her zaman hedeflerinin ve öngörülerinin arkasında bir amaç hissederler,

*Hayata ve diğer kişilere bağlı ve çok daha geniş, yaratıcı bir sürecin bir parçası olarak hissederler,

*Mevcut gerçekliği bir müttefik olarak görürler, düşman olarak değil; değişim güçlerine direnmektense, onları algılarlar ve onlarla birlikte çalışırlar.

Kişisel ustalığı oluşturmak için gerekli olan 5 yeterlilik ise şöyledir:

1. Enerji: Dikkat ve çaba odaklanması. Yüksek enerji seviyesi. Görev devamlılığı.

2. Aklı başındalık: Anlayışlılık. Açık fikirlilik. Yargıyı askıya alabilme becerisi. Geniş ve dengeli bir değerlendirme. Duyguların gerçekliğe dönüştüğü subjektif bakış açısı da dahil olmak üzere objektif bir bakış açısı.

3. Soğukkanlılık: Sükunet. Baskı altındayken soğukkanlılığı sürdürebilmek. Strese dayanıklılık, sakinlik, telaşsızlık, dirençlilik.

4. Uyumlanma: Gerçek durumlar, kişisel yetenek ve karakteristik özellikler ve çabalar arasındaki sezgisel hassas ayar.

5. Kararlılık: Güçlü duruş. Acil müdahale. Net bir evet ve hayır. Güvenilebilir bağlılık.

Değişim cesareti, en sonuncuda zirveye ulaşmak üzere, tüm bu beş niteliği de içerir.
Bu nitelikler seminerde oldukça somut bir şekilde açıklanacak ki katılımcılar sadece bunları anlamakla kalmayacak, aynı zamanda tecrübe de edecekler.

Katılımcılara, kendilerini bu beş nitelik üzerinden puanlayabilecekleri dokümanlar dağıtılacak. Her katılımcı bu niteliklerden bir tanesini daha detaylı ve derinlemesine keşfedecek. Bu bir nitelik bir şekilde ihmal ettikleri nitelik veya hayatlarını ve mesleklerini sabote eden bir zayıflık olacak. Kontrol listeleri insanların seçilmiş niteliği üzerindeki iç ve dış etkilerin farkına varmalarını sağlayacak. Kişisel bir zihin-beden egzersizinde insanlar önemli bir zayıflıklarını nasıl iyileştirebileceklerini ve o kilit niteliği nasıl özgürleştirebileceğini keşfedebilecekler.

PAM GROUT

“Gerçekle Yüzleşme, Onu Değiştir”

Pam Grout, bu seminerde bize OYUNLAR oynatacak. Konukların farkındalıkları, inanç kalıpları, kuantum fiziğinin kuralları ve kainatın insanın aklını başından alan ilkeleri bu oyunların araçları olacak. Beş duyu ile algılanan maddesel gerçekliğin nasıl göreceli olduğu, birer gözlemci olarak odaklandığımız konuları kuantum alandan hayatımıza nasıl çektiğimizi anlatacak ve gerçekten istediklerimizi bilinçli farkındalık ile çekmenin basit tekniklerini öğretecek. “Sen yeter ki iste” diyecek…

TRISHA CAETANO

“Kendi Hayatını Yaratma Cesaretin Var mı?”

Geçmişe ait travmaların kapanına düştüğümüzde o zamanlara ait duyguların esaretinde yaşar ve çaresiz, değeriz, engellenmiş ya da bomboş hissederiz. İçsel Çocuk Entegrasyonu Terapisi, gerçekten kim olduğunuzu fark etme ve o hale ulaşma CESARETİ’ni kazandırır.

Bu konuda derinlemesine bir çalışmanın yapılacağı seminerde bizi harekete geçmekten alıkoyan korkularımızla yüzleşeceğiz, bir çocukluk travmasına ulaşıp onu serbest bırakacağız, çocukluğumuzda bize aşılanan negatif bakış açılarımızı fark edeceğiz. İçsel uyum ve dengeyi sağlamak için enerji ile nasıl çalışacağımızı öğreneceğiz. Trisha ayrıca istediğimiz hayatı yaratmak için hemen kullanabileceğimiz araçları da öğretecek.

DR. DEVDUTT PATTANAIK

“Efsanelerin Hayatımız Üzerindeki Gücü”

Eczacılık eğitimi alan, 15 yıl boyunca ilaç ve sağlık alanında çalışan, son 10 yıldır ise tutkusunu mitolojiye aktaran, tarihi hikayeleri, sembolleri ve ritüelleri modern zamanlarla ilişkilendiren Devdutt Pattanaik bu seminerde efsanelerin gücüne değinecek.

Efsaneler bizim hayata bakış açımızdır. Kendimize anlattığımız hikayelerdir; kahramanlar, kötü adamlar ve kurbanlar yaratırız. Pattanaik işte bu seminerde efsanelerin, insanlık hallerimizi nasıl tariff ettiğini ve MUTLULUĞUN ancak başka insanların hikayelerini fark edip kendi hikayelerimizi, onları da kapsayacak kadar genişlettiğimizde hayatımızın bir parçası olabileceğini anlatacak.

Daha fazla bilgi için:  schoolofyounity.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here