Anneliği Like Et – Bir Annenin Farkındalık Notları Kitabevlerinde!

0
850

Uzun zaman önce başladım yazmaya, sanırım bir yıl oldu. İlk yazdıklarımı beğenmedim hepsini attım. Sonra ‘Anneliği Like Et’ kitabını yazdım. Hatta sadece yazabilmek için izin bile kullandım. Aslında bir yazarın başından geçebilecek tüm maceraları bu kitapla yaşadım sanırım. Ve sonunda yazarlara çok saygı duydum. Kitap yazmak, bastırmak, insanlarla paylaşmak o kadar da kolay değilmiş…

İçimden akan, anlatmak istediğim, sadece blogda değil bir bütün olarak paylaşmak istediğim tüm bilgi ve fikirleri toparladım ‘Anneliği Like Et’te. Kitabın benim için ikinci adı ‘Çocuklar iyi peki ya sen?’. Aslında bu fikirle başladı her şey. Kültürden midir, yetiştirilme şeklimizden midir bilmem ama bizim için çocuklar önemli ve öncelikli. Ancak biz anneler, yani kendimiz, çocuk büyütürken kendimizi bir yerlerde unuttuğumuz, unuttuğumuzu da fark etmediğimiz, ihtiyaçlarımızı sürekli ötelediğimiz bireyleriz sanki. En azından benim deneyimim öyle..

Bundan tam 4 yıl önce farkındalıkla tanıştığımda hayata bakış açım değiştiği gibi anneliğe bakış açım da tamamen değişti. Ben sakin oldukça, akışta kaldıkça, ilişkide oldukça her şeyin daha güzel olabileceğini fark ettim. Ve bundan 3 yıl sonra da zihnimdeki her şeyi kitaba aktardım. Özellikle en zorlandığımız anlarda ‘neler yapabiliriz’den ziyade ‘nasıl farklı yaklaşabiliriz’, ‘nasıl olanın ötesini görebiliriz’e odaklandım.

Anneliği Like Et kitabında pek çok davet var, bunlar sadece davet yani ısrar yok. İlk davet kendine bir kız kardeşlik çemberi kurman için. Adına istersen dost sohbeti, whatsapp grubu, ne istersen de. Önemli olan seni yargılamadan, ötekileştirmeden, gönülden dinleyecek bir dost meclisine sahip olman. Kitapta bölüm sonlarında çemberde ortaya konabilecek sorular da yer alıyor. Kitap beş ana bölümden oluşuyor;

  1. Farkındalığa davet

  2. Güvenmeye davet

  3. Bağlanmaya davet

  4. Duygularını kucaklamaya davet

  5. Harekete geçmeye davet

Kitapta her bölümde mini hikayeler var, hikaye dediğime bakmayın, birebir gerçek hayatta benim ve arkadaşlarımın annelik yolculuğunda başından geçenler bunlar. Sonrasında bir deneyim önerisi daveti, çemberde konuşmak için konular ve bundan sonra bölümleri yer alıyor. Bunlar içerisinde minik pratikler ve oyunlar da var. Ama senin canın isterse oyna, istersen sadece oku. Çünkü bazen sadece soruları sormak bile yeterli.. Onlar bizi bir yerlere götürüyorlar..

Kitabın macerası böyle, umarım sen de okur ve beğenirsin, bir de yorumlarını paylaşabilirsen çok mutlu olurum.

Kitabın satış noktaları;

D&R

Kitapyurdu

İdefix

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here