Haftasonu film önerisi: Vahşiler Firarda

0
1003

Onun adı Riki Baker, kendisi Yeni Zelandalı. Maalesef hepimizden şansız bir çocukluk geçirmiş. Ailesi tarafından terk edilmiş, sokaklarda ve koruyucu ailelerde büyümüş. Riki hırsızlıktan yangın çıkarmaya, küfürlü konuşmaya kadar her türlü olumsuz davranışı sergiliyor. Oysa tek ihtiyacı hepimiz gibi sevilmek ve kabul görmek.

Sonunda devlet onu Yeni Zelanda ormanları içinde bir koruyucu ailenin yanına veriyor. Riki ilk gün evden kaçmaya çalışsa da, ormanda ancak iki kilometre kadar yürüyüp orada uyuya kalıyor. Koruyucu annenin sevgisi ve müthiş ilgisi ile Riki evde kalmaya karar veriyor. Sevgi yavaş yavaş onu iyileştiriyor. Vee mutlu son demek isterdim tabi ki öyle değil anne bir kaç hafta sonra ölüyor ve Riki’nin asıl macerası da o zaman başlıyor.

Filmin orijinal adı ‘Hunt for the Wilderpeople’. Filmle ilgili daha fazla bilgi vermek istemiyorum çünkü bence sahiden son zamanlarda izlediğim en keyifli, en eğlenceli film. Film, müzikleri, çocukça şakaları ve tabii ki Yeni Zelanda’nın muhteşem ormanları ile büyüleyici.

Yeni Zelandalı yönetmen Taika Waititi, filmin görselliği ve müzikleri, ince mizah anlayışı ile kendisine hayran bırakıyor. Başroldeki Jullian Dennison genç yaşına rağmen oyunculuğun zirvesinde, bir insan rolüne bu kadar mı yakışır dedirtiyor. Ona Sam Neill eşlik ediyor. Filmi mutlaka izlemenizi öneririm.

Hunt for the Wilderpeople Fragman:

Filmin müzikleri de ayrıca harika. Riki Baker’ı evlat edinen anne, doğumgünü için ona orgla bir şarkı söylüyor, sözler muhteşem;

‘Riki Baker sen şimdi 13 yaşındasın.

Sen bir gençsin, altın kadar iyisin

Riki Baker, mutlu yıllar 

Bir zamanlar red edilen, şimdi kabul edilen…’

Aslında hepimiz hayatlarımız boyunca kabul edilme duygusu peşinde değil miyiz?

Keyifli seyirler:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here