Yenilik Güzeldir, Enerji Verir

0
962

Hayat bazen çok monotonlaşıyor değil mi? Zamanımızın büyük bir bölümünü otomatik pilotta yaşıyoruz. Örneğin; çalışıyorsak işe git-gel, yorul, çocuğunla ilgilen, biraz televizyon sonra uyku. Haftasonları program yap; çocuğunlukla çocuğun gönlünü eğlemeli, aile ile görüşmeli akıp gidiyor işte. Tüm bu süreç içerisinde ‘biz nerdeyiz, kimiz ya da aslında hayatımızda ne istiyoruz’ gibi soruları kendimize çok fazla sorma şansımız olmuyor.

Burada kast ettiğim, ‘idealindeki işi yapıyor musun, küçük bir kasabaya mı taşınmak istiyorsun ya da sevdiğin işi yapmak için her şeyini bırakıp tamamen yeni bir hayata mı başlasak’ gibi makro sorular değil. Varolan hayat içerisinde kendine biraz alan açmak, biraz daha yaşam enerjisi bulabilmek için ne yapabilirsin? Aslında tam soru bu.

Geçtiğimiz aylarda katıldığım bir çalışmada kendime bu soruyu sorma şansını buldum. İşin ilginci daha önce sormak çok aklıma da gelmemişti. Kendime bu soruyu sorunca aslında dans etmeyi ne kadar çok sevdiğimi ama dansın ve müziğin hayatımda ne kadar az olduğunu fark ettim. Bu konuda harekete geçmem gerektiğini fark ettim.

Biraz araştırınca İstanbul Swing Academy ile tanıştım; burada Lindy Hop derslerine katılmak mümkündü. Haftada bir gün bir saatlik bir zaman ayırmak gerekiyordu. Bunun dışında farklı günlerde pratik imkanları da vardı. Kursa yazıldım. Son iki aydır İstanbul Swing Academy‘de Lindy Hop derslerine katılıyorum. Lindy Hop, 1920′li yılların sonunda Harlem, New York’ta bir sokak jazz dans türü olarak ortaya çıkmış Afrika kökenli bir Amerikan dansı. Ritimli ve oldukça keyifli bir dans.

Daha önce hayatımda herhangi bir dans türü için bir kursa yazılmamıştım. Henüz birinci kuru, yani 8 haftalık bir dönemi tamamladım. İnanılmaz keyifli geçiyor. Çok eğleniyorum. Ne kadar devam edebileceğimi bilmiyorum. Aslında bunu düşünme ihtiyacı içerisinde de değilim. Önemli olan şu içinde bulunduğum anda dans etmekten zevk alıyor olmam. Şu an bunun keyfini çıkarıyorum.

Haftada bir kaç saat dans ederek dansçı olamam, zaten böyle bir hevesim de yok, ancak dansın hayatıma inanılmaz ritim ve keyif kattığını düşünüyorum. Bu motivasyon benim yaşam enerjimi de besliyor. Zaten ihtiyacım da tam olarak buydu. Arada çocuklarla birlikte hareketleri deniyoruz, onlar da müziği pek sevdiler. Benim yeni bir enerji ve motivasyonla evde olmam onların da enerjisini yükseltiyor.

Peki senin uzun zamandır ertelediğin, yapmaktan zevk aldığın, ya da yapmaktan çok zevk alacağın şey ne? Peşine düşmeye ne dersin? Şimdi hareket zamanı… 

O zaman dans!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER