Yeni Çocuk Dergisi; 7’den 70’a Edebiyat Kültür ve Çocuk

0
2858

7’den 70’e Edebiyat Kültür ve Çocuk Dergisi Haziran 2016 itibarıyla yayın hayatına başladı. Bu dergi hem çocuklar hem de yetişkinler için. Adı üstünde yediden yetmişe. İçerisinde masallar, öyküler, mini oyunlar, röportajlar, şiirler ve daha pek çok içerik mevcut. Öncelikle basın, yayında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, çocuklar için böyle özenli ve keyifli bir kültür ve edebiyat dergisini bize kazandırdıkları için… Aynı adı gibi 7 yaş ve üzeri sadece çocuklara değil, edebiyat ve kültürle ilgilenen herkese hitap eder nitelikte bir dergi olmuş. Bu arada biz 6 yaşta okuyoruz, gayet güzel oldu…

7’den 70’e Dergisi’nde ilk sayfada bizleri yayın yönetmeni Barış İnce’nin merhaba yazısı karşılıyor. Anne olarak bir çocuk dergisinin ilk sayfasında Çocuk kalbini, Charlie’nin Çikolata Fabrikasını, Felsefe taşını görünce çok mutlu dolduğumu belirtmek isterim.

yediyetmisdergi

7’den 70’e Dergisi’ne, Ahmet Ümit, Can Dündar, Müjdat Gezen, Canan Tan gibi pek çok ünlü isim de masalları ve hikayeleriyle katılmış. İçerik dopdolu ve sapasağlam. Bir de derginin bu ayki hediyesi çocuk masalları cdsi. Daha ne olsun değil mi?

yediyetmisdergi

Biz Ahmet Ümit’i Masal Masal kitabıyla tanımış ve çok sevmiştik. 7’den 70’e Dergiye ‘Kuyumcunun anlattıkları’ masalıyla konuk olmuş kendisi. Kuyumcu masalıyla, taa o çağlardan bu zamanlara çok fazla bir şey değişmediğini insanların duygularının, sahip olma arzularının, hırslarının, her şeyin hep aynı olduğunu anlıyorsunuz. Ayrıca masalı okuyanlar emekle kazanılmışın nasıl değerli olduğunu tekrar fark ediyor.

yediyetmisdergi

‘Onları tanıyor musunuz?’, ‘Dinazorlar hakkında bunları biliyor musunuz?’, ‘Sözcük bulmaca’, ‘Soğuk espri’, ‘Çevremizi Tanıyalım’, ‘Masalı sen tamamla’ gibi çocuklara yönelik interaktif pek çok içerik de 7’den 70’e Dergisi‘nde yer alıyor.

yediyetmisdergi

Can Dündar oğlu ile 12 yıl önce yazdığı bir masalla 7’den 70’e Dergi’sine konuk olmuş. Meltem Gürle‘nin hazırladığı ‘Felsefe’ bölümü de çok ilgimi çekti. Malum Türkiye’de çocuk ve felsefeye dair pek fazla sayıda içerik mevcut değil. Dergi dopdolu, bu yaz bol bol okuruz. Keyifli çocuk dergileri arayanlara ısrarla önerilir nitelikte. Bu ay ikinci dergi de ‘Küçük Kara Balık’ ile çıkmış. Keyifli okumalar dilerim.

yediyetmisdergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here