Misbahçem’de Kendimiz Topladık Kendimiz Yedik

2
1705

Geçtiğimiz hafta Facebook’ta bir reklam çıktı karşıma, ‘Misbahçem’ adlı bir çiftlikte bir ‘Elma Toplama’ etkinliğinden bahsediyordu. Misbahçem Cumhuriyet Köy’deydi. Özellikle son yılarda daha çok doğada vakit geçirmek istediğimiz için Riva yolu, Polinezköy, Cumhuriyet Köy ve çevresindeki diğer köyleri çok tercih eder olduk. Bu civardaki Kuşevi Restoran, Cam Ocağı ve Permakamp hakkında daha önce yazmıştım.

Uzun zamandır mahsul toplamak istiyor ama bir türlü şehirde fırsat bulamıyordum, bu davet beni çağırıyordu. Hafta sonu sabah erken hazırlanıp yola çıktık, yaklaşık 1 saatte oradaydık. Polinezköy’ün biraz ilerisi Cumhuriyet Köy. Misbahçem’e ulaştık, elma bahçesinin içine doğru yürüdük. Çocuklar ilk defa böyle çok elmanın yetiştiği bir yer gördüler, ilk tepkileri biraz şaşkınlıktı.

misbahçem

Misbahçem‘deki Etkinlikte Williams Pride denilen yaz elmalarından topladık, topladığımız elmaları tarttık ve satın aldık. Haziran’da kiraz toplama günü varmış o da pek şahaneymiş, kaçırdığımıza üzüldük.

misbahçem

Kızlar elma toplamaktan çok yediler, bol sulu ve kokulu elmalardan. Rengi çok kırmızı olanları topladık, bunlar daha olgundu. Bir de ağaçlar neredeyse yer seviyesinden başladıklarından kızlar da rahatlıkla topladılar. İnsanın kendi topladığı mahsulü kendi yemesi pek hoşmuş gerçekten. Böyle etkinliklerin diğer üreticiler tarafından da yapılmasını talep ediyorum:)

misbahçem

Bu arada kızlar hayatlarında ilk defa traktöre bindiler, onlar için lunapark gibiydi, bindikten bir dakika sonra el sallamaya başladılar:) Gelen misafirler de ağırlıklı olarak çocuklu ailelerdi, etrafta tüm çocuklar elma topluyordu, pek şekerdi.

misbahçem

Misbahçem’de elma dışında sebze satışları da mevcut, gidip birebir alabiliyorsunuz ya da evinize koli ile gönderebiliyorlar.

misbahçem

Biz ortamı ve ürünleri çok sevdik yine gitmeyi planlıyoruz. Pembe çiçekler de pek şahaneydi.

Gözümün gördüğü🙏

Gunesanne (@gunesanne) tarafından paylaşılan bir video ()

Eğer siz de Misbahçem’deki etkinliklere katılmak isterseniz Facebook sayfalarını takip edebilirsiniz, Ağustos’ta bir elma toplama etkinliği daha olacak sanırım.

Önemli Not: Bu bir reklam değildir, katılım sağladığımız ve memnun kalınan bir etkinlik paylaşımıdır. Ürünler ve etkinlik tarihleri konusunda Misbahçem ile irtibata geçebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here