Bu yıl valizime neler koydum?

3
1460

Bir yıl daha yaş aldım. Yaş aldıkça kendime biraz daha yaklaştığımı hissediyorum. Çocukların büyük etkisi var bunda tabi. Her gün bana hayattan daha çok zevk almayı, gülmeyi ve oyun oynamayı öğretiyorlar. Onlarla oynadıkça çocuk oluyorum, çocukluğuma geri dönüyorum. Bu yıl valizime kendime, çevreme, farkındalığıma dair o kadar çok şey koydum ki nereden başlasam bilemedim.

Bu yıl doğayı yeniden keşfettim. Sevdiğimi hep biliyordum ama bunca aşık olduğumu sahiden bilmiyordum. Çalışmadığım tüm zamanlarda kendimi doğaya teslim etmenin mutluluğunu keşfettim. Ağaçları dinlemenin ve ağaçlarla konuşmanın mutluluğunu yakaladım. Gün oldu, dilekler adadım ağaçlara…

dilek-agacı

İlk defa bu yıl daha kendim gibi, olmak istediğim gibi oldum sanki. Kimsenin istediği ya da beklediği gibi değil. Sadece kendi istediğim gibi. İstediğim yollardan gittim, belki daha çok hayır dedim.

Bu yıl daha çok durmayı öğrendim, en çok da bunun için şükrediyorum. Hala yavaşlama çalışmalarım devam etse de, sık sık durmayı, sadece çocuklarımın sesi, onların gülücüklerini, suyun üstünde uçan bir yusufçuğu izlemeyi sevdim bu yıl. Durdum ve durdukça mutlu oldum. Meğer koşmak değil durabilmek ne güzelmiş.

Yapabildiklerim için kendimi takdir etmeyi ve ödüllendirmeyi, yapamadıklarım içinse çok moralimi bozmamayı öğrendim. Öyle küçük ödüller canım, bir dondurma mesela:)

Hiç bahsettim mi bilmiyorum ama annem gebeyken çok inatla gelmek istemişim dünyaya, bir nedeni varmış. Gelmek ve görmek çok güzelmiş. Görebilmek sahiden ne iyiymiş.

Dinlemek ne güzelmiş, sadece durmak, duymak, hiç bir şey söylemeden, yorum yapmadan, gözlerinin içine bakıp, uzun uzun sadece dinlemek güzelmiş.

Bu yıl o kadar çok insanla tanıştım ve her biri beni o kadar mutlu etti ki. İnsanın Türkiye’nin dört bir yanında dostları olması ne güzelmiş. Sarılmak ve çemberde paylaşmak ne değerliymiş.

Yıllar geçse de yolu uzun, pek çok şey öğrenecek küçük bir çocuk gibi hissediyorum kendimi. Sonsuz merakım bazen zorlasa da varlığı için şükrediyorum.

Ayrıca size de teşekkür etmek istiyorum, buraya geldiğiniz, yazıları okuduğunuz için çok mutluyum, arada yorum bırakın da ben de sesinizi duyayım:)

Kısaca iyi ki doğmuşum işte…

Gelecekten beklentim ise daha çok karadut ağacı bulmak ve dostlarla bol bol dut yemek, böyle ellerim mor olana kadar:)

karadut

3 YORUMLAR

 1. Ses veriyorum 🙂
  Iyi ki dogdun Gunesannecigim.
  Her gun kendinle beraber beni de besledigin-zenginlestirdigin icin, civil civil ve suprizli dostlugun icin tesekkur ediyorum.
  O sonsuz meragini takdir ediyorum.
  Cocuk hallerini seviyorum.
  Yeni yasinda bir karadut agacini da beraber tirtiklayalim..bilirsin moru severim 💜

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here