Hadi gel, doğada birlikte oynayalım, çünkü hayat oynadıkça güzel…

0
1069

Doğa Oyunları Evi, doğayı yeniden arkadaş edinmek, doğayla arkadaşlığını güçlendirmek, yakın çevresindeki doğayı tanımak, kentinin içindeki doğal alanları görmek isteyenler oluşturulan bir grup. Doğa Oyunları Evi‘nin kurucuları Sevgili Burcu Meltem Arık ve Sevgili Banu Binbaşaran.

Her mevsim açılan; çocukların, yetişkinlerin ve sınıfların katılabildiği Doğa Arkadaşımın Kutusu oyununu organize ediyorlar. Unuttuğumuz ya da farkında olmadığımız doğanın güzelliklerini hatırlatıyor ve günlük hayatımızın içine sokuyorlar, sağ olsunlar:) Size Nisan ayında başladıkları yeni bir oyundan bahsetmek istiyorum.

Nisan malum baharın geldiği harika bir ay. Doğayı fark etmek ve hissetmek için sahiden müthiş; açan çiçekler, uyanan ağaçlar, tomurcuklar ve yeni başlangıçlar.

Sevgili Burcu Meltem Arık, dogaguncem instagram hesabından her gün bir doğa görevi paylaşıyor. Bunlar çevrenizde kolaylıkla erişebileceğiniz minik doğa görevleri. Bu görevi o gün gerçekleştirerek aynı gün paylaşabiliyorsunuz. Örneğin 1 Nisan kara hindiba üfleme günüydü, üfleyerek resimlerimizi paylaştık. Aşağıdaki çiçeğin adının kara hindiba olduğunu biliyor muydunuz? Biz puf çiçeği diyorduk örneğin…

doga arkadaşımın kutusu

5 nisan görevi doğanın kalbini bulmaktı, yapraklar muhteşem değil mi? Bunlar gibi her gün bir görev var. Valla ben hem çocuklarla hem de kendim oynuyorum çok da eğleniyorum:) Bazılarını fotoğraflayıp paylaşıyorum bazılarını da kendi anılarıma saklıyorum…

doğa arkadaşımın kutusu

Bu oyunla şunu fark ettim ki, her gün gözlerim doğada bir iz arıyor. Mevsimi, bahara geçişi, ağaçları, daha önce görmediğim ufak detayları keşfetmek için günüme bir umut ışığı gibi doğuruyor. Daha önce blogda paylaştığım farkındalık çalışmalarının temelinde de bu tip çalışmalar var. Nefes almadan, gökyüzüne bakmadan, çevremizi görmeden yaşamak çok sıkıcı. Kısaca doğayı gözlemleyerek aslında hayatımızı daha farkında yaşamamız mümkün. Hadi gelin, birlikte oynayalım, siz de Dogaguncem‘i takip edin, oyuna katılın, hep birlikte oynayalım:)

Bu yazının sonuna harika bir Sakura videosu yakışır değil mi? Güzel bir gün olsun inşallah…

Cherry Blossom Elephant in forest from earth design works on Vimeo.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here