Haftanın Filmi; Annemin Yarası

0
1276

‘Annemin Yarası’ işlediği konu nedeniyle ağır dram yüklü bir film. Filmin konusu, Yugoslavya iç savaşı, Srebrenitsa katliamı ile bağlantılı olduğu için izlerken içiniz yanabilir, gözleriniz dolabilir. Benim son zamanlarda izlediğim, yüreğime dokunan en iyi filmlerden. Mutlaka izleyin, izlettirin.

Salih on sekiz yaşına geldiğinde  kayıp ailesini bulmak üzere kaldığı yetimhaneyi terk eder ve babasını ararken bir çiftlikte işe başlar. Hiç beklemediği bir anda hayalindeki yuvayı bulmuştur. Salih geçmişinden kurtulup bu yuvada mutlu olabilecek midir? sorusu üzerine film ilerliyor. Annemin Yarası, Salih’in peşinde umudun izini sürüyor.

Filmin yönetmeni Ozan Açıktan bence filmi çekmemiş, döktürmüş; görüntüler, akış, hikaye tek kelime ile harika. Filmdeki oyunculuklar nefes kesiyor. Ozan Güven Borislav Miliç karakterini oynamamamış bence onunla bütünleşmiş, Bora Akkaş sahiden Salih olmuş. Okan Yalabık aile reisi olmaya çalışan adam rolünde muhteşem oynamış. Meryem Uzerli ve Belçim Erdoğan da ekibe eşlik ediyorlar.

Film boyunca size muhteşem balkan doğası ve müzikleri eşlik ediyor. Meryem Uzerli’nin canlandırdığı Marija karakterinin doğum günü partisinde Dancing Bear şarkısını seslendirdiği sahne filmin en neşeli sahnesiydi.

Filmde, ana karakter olan Salih’in bir sahnede ‘ben, bir yarım annem, diğer yarım babam olan ben” demesi üzerine çok duygulandım, evlat olmanın ve çocuk sahibi olmanın ne kadar kıymetli değerler olduğunu bir kez daha yüreğimde hissettim. Filmde, ailesi olmayan bir çocuğun ruhunda nasıl onarılmaz yaralar açılabileceğini hissettim. Bir arada ve bir olmak her şeye değer…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here