Başka şeyler yazmak isterdi gönül…

0
715

Başka şeyler yazmak isterdi gönül… Pazar günü çocuklar geleceklerini şekillendirmek için YGS’ye girmişlerdi. Sınav sonrası sevgili Pınar Gögülan aşağıdaki içeriği paylaşmıştı. Hak vermiştim ona, ne kadar doğruydu yazdıkları. Geleceğe biz şekil vereceğimizi sanıyorduk çoğu zaman ama hayat bizi olacağımız yere bir nehir gibi sürüklüyordu.

#Repost @pinargogulan with @repostapp. ・・・ Yıllar bana ne öğretti biliyor musun, güzel kardeşim? Yaşamdaki değerini bir tek SEN belirleyebilirsin. Bu sınavdan aldığın puanla belki mimarlık fakültesini kazanacaksın, ama biliyor musun belki okul bittikten sonra Türkiye’nin en iyi ‘hand crafted’ düğün ve doğum günü pastalarını yapan bir Pastacı olmayı seçeceksin, çünkü ruhun böyle mutlu olacak. İçindeki korkuyu, endişeyi, titrek hallerini şimdi o sınıfın dışında bırak, sen o Kapıdan gir ve yapabildiğinin en iyisini yap! Sen bu sınavda çuvallasan da yaşamdaki o ‘Pahabiçilmez’ değerin değişmeyecek! Annen ve baban seni daha fazla veya daha az sevmeyecek, senin mutluluğun olacak onları en çok mutlu eden. Sen diğerlerinden daha eksik veya daha özel olmayacaksın bu sınavın sonucunda! Alt tarafı bir sınav, sonuç ne olursa olsun, senin kazanıp kaybettiğini takındığın hal ve tutum belirleyecek! İnan, istedin mi, kafana koydun mu, her şeyi ama her şeyi başarabilirsin! Sevgiyle alnından öperim. İmza, Hacettepe İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü dereceyle kazanmış, ilk sene sonunda terk edip bursla İngiltere’de annesi ve babası en çok para Kazandıran meslek dediler diye Finansal Ekonomi okumuş ve neredeyse öldükten sonra Yol’unu bulmuş ve Binlerce insana Danışmanlık yapan Regresyon & Recall Healing Danışmanı, Pınar Gogulan 🙏💙👼🏼 Hayallerin gerçek ol’sun ruhu dev Küçüğüm 💜💙 #pınargogulan #schoolofyounity #üniversite #üniversitesınavı #sınav

Sınav nasıl geçerse geçsin, siz iyi olun, evlatlarınız iyi olsun, sevgi ve şevkat ortamında büyüsünler. Dünyada en önemli olan şey bu. Siz onları sevin ki onlar da dünyayı sevmeyi öğrensinler demek istemiştim. Bunları ve daha bir çoklarını yazmak istemiştim. Ama olmadı….

Geçen sene bu sınava girip Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden birini kazanan gençlerden bazılarını kaybettik Pazar günü. Gencecik fidanlar göz göre göre gittiler. Annelerini düşünemiyorum, aklım, zihnim, hafsalam almıyor.

Şimdi bir şey yazmak gelmiyor içimden, iyi değiliz, iyi olamıyoruz. Güvenlik endişesi ile sasılmış durumdayız. Diken üstünde hayatlarımızda, evlerimize kapandık. Daha çok okuyacağımız aydınlık bir gelecek için savaşacakken, whatsup’tan gelen plakalara bakıyoruz. Gündemimiz bu.

Her şey oluyor ve olmakta iken, eve gidiyoruz, çocuklarımıza sarılıyoruz. Onları öpüp kokluyoruz. Sımsıkı sarılıyoruz…

Allah kimseyi evlatsız bırakmasın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here