Vizyon Filmleri; Hesapta Aşk

0
1397

Yönetmenliğini Gönenç Uyanık’ın üstlendiği Hesapta Aşk bir romantik komedi filmi. Başrolleri Meriç Aral, Derya Şensoy ve Fırat Altunmeşe paylaşıyor. Meriç Aral’ın filmdeki performansı oldukça başarılı.

Film, sosyal medyada tanıştığı sevgilisini görmek için annesinden habersiz Ankara’dan İstanbul’a gitmeyi planlayan Ezgi ve en yakın arkadaşı Didem’in başından geçen macerayı konu alıyor. Bu yolculukta gençliğin hayat dolu enerjisine ve tabi ki sosyal medyanın yarattığı illüzyonlara şahit oluyorsunuz.

Film sayısallığıyla aslında sosyal medyanın ne kadar hayatımızı kapladığını net bir şekilde özetliyor. Gerçek ve sahte profillerle yaşanan hayatları, beklentileri, aşkları göz önüne seriyor.

Tabi filmleri biraz da anne perspektifi ile izlediğimden biraz beni ürküttü. Ezgi, bugünün sosyal medyasını kullanarak, annesini başka bir şehirde olduğuna dair inandırıyor.

Bizimkiler büyüdüğünde, yani bundan 10-15 yıl sonra sosyal medyanın hali nice olur, ben bu satırları hatırlar mıyım bilmem. Ama bizim yer cüceleri de bizi çok fena kandıracaklar Hissediyorum. Bu biraz ürkünç olsa da belki de o an, hayatın gerçeği olacak. Zira yıllar evvel sosyal medya ile olmasa da biz o yollardan geçmedik mi? (Yazar burada kendini avutmaktadır.)

Filmin enerjisi hoştu, izlenebilir, çerezlik, romantik-komedi filmleri arasında rahatlıkla yer alabilir:)

Filme dair en güzel şeylerden biri de Nil Karaibrahimgil’in film için bestelediği şarkı, gerçekten çok hoş.. ‘Bu gece mı birşey yazar mı diye, o sözden o sonuç çıkar mı diye.. Bekle bekle bekle bekle derken…’

Filmin fragmanı;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here