Biri pompayla üflemiş de bileklerime can simidi giydirmişim gibi

0
941

Şaka maka daha çok var dediğimiz doğum iznine çıktım da 1 haftasını yedim bile:) Evet, gün itibari ile 38 haftadır hamileyim ve umarım 2 hafta sonra doğurmuş olurum..

Odaydı beşikti tulumlardı derken bebeğin eşyaları tamam mı diye merak edenleriniz varsa etmesin, hepsi hazır… Şu an tek işimiz hastane çantası hazırlamak, onu da bugün yarın hallederiz. Şu doğum hazırlıkları için evlenirken yapmadığımız hazırlığı yapmış gibiyiz.. Sabahlıklı gecelikler, lohusa tacı tokası, terlik,  fotoğrafçı, oda süslemesi ikramları.. İçim şişmedi desem yalan olur da neyse yaptık bir şekilde bu işin de raconu buymuş diyerek..

Kalan günleri sağda solda gezerek, yatıp yuvarlanarak, dizi film vs izleyip kitap okuyarak geçiririm artık çünkü o rahatlığımıza rağmen her şeyi de halletmişiz, yapılacak pek birşey yok.. Zaten garip bir şekilde aşırı enerjik de değilim.. Bir sürü yazıda “36. haftadan sonra gebelere bir enerji gelir, çocuğu için yuvayı hazırlamak ister” bilmem ne yazıyor da bana hiç öyle birşey olmadı nedense. Oturduğum yerde uyuyabilirim son 1 haftadır.. Ya da “geceleri garip saatlerde uyanırsınız, tıpkı bebeğini emziren anneler gibi, vücudunuz size bu duruma hazırlar” dedikleri durum da bana olmadı.. Tamam muhteşem uykular çekmiyorum son zamanlarda ama onun nedeni benim sırt üstü uyuma çabam bence ve muhtemelen nefessiz kalıp uyanıyorum arada 🙂

Neyse bu hafta itibari ile de şikayetlerimde aman aman bir artış olmadı gördüğünüz gibi. Ellerim şişmedi, yüzüm de (o yuvarlaklığın nedeni ay dede yüz şeklim, aldığım kiloların bir kısmı gıdımda) ve hatta inanmazsınız ayaklarım da.. Ama ayak bileklerim şişiyor arada, hatta oldukça garip oluyor bazı ayakkabıları giyince. Biri pompayla üflemiş de bileklerime can simidi giydirmişim gibi, bir görseniz önce korkar sonra gülersiniz, bana öyle oluyor her gördüğümde:) Hmm tamam tuzu kes dedi yine birisi ama kesemem, azıcık şişiversin aman hamileyiz sonuçta, bir yemek zevkim var tuzsuz yersem tad alamam..

Bugün NST ile ilk buluşmamız ve önümüzdeki hafta da adını burada yazmak istemediğim ama tahmin ettiğiniz bir muayene var, dıdıdıdı.. Ve umarım kızımız bizi çok bekletmeyecek de bir sonraki hafta artık “şu kadar gündür hamileyim” yerine “şu kadar gündür anneyim” diyeceğim.. Baktım olmadı söylenmeye başlarım hepiniz hazır olun 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here