Mutlu Bebekler Etkinliği

9
1983

Kızların ilk doğduğu zamanları düşünüyorum bazen ne kadar zordu herşey. Hele ilk çocuk. Sürekli onun için bir şey yapmak isteme ama doğru-yanlış hakkında karar verememe ya da bir bocalama haliydi. İkinci ile sanırım ben de biraz rahatladım ve sanki herşey daha kolay geldi.

İlk bebeğim doğduktan sonra herhangi bir ürün kullanmak istemediğimden henüz Otribebe’yi de deneyimlememiştim. Ancak kızların doktorları ile görüştüğümde burun tıkalıysa ve rahat nefes alamıyorlarsa mutlaka denememi önermişti. Önce Nisan ve sonra da Cemre’nin bebeklik dönemlerinde özellikle 0-1 yaş sürecinde ürünü kullandım ve memnun kaldım. Bebeklerin sağlıklı nefes alabilmeleri çok kıymetli. Çünkü sağlıklı nefes alan bebekler, rahat uyuyorlar ve emzirme süreci bebek için daha kolay geçiyor.

Geçtiğimiz hafta Otribebe’nin düzenlediği “Otribebe ile Mutlu Bebekler” etkinliğinde diğer anne blogger’larla bir araya geldik. Otribebe Ürün Müdürü Aslıhan Balcı bizi karşıladı.  Aslıhan Hanım bebeklerin 6 aylık olana kadar ağızdan nefes almayı bilmediklerini, bu yüzden de burunları tıkandığında bebeklerin de annelerin de büyük sıkıntı yaşadıklarını anlattı. Bu o kadar önemli bir konu ki çocuk nefes almaya başlayınca siz de nefes almaya başlıyorsunuz aslında.

Kendisi de bir anne olan deneyimli Yenidoğan Hemşiresi Esra Ertuğrul bizlere bebeklerde burun tıkanıklığının yarattığı sıkıntıları kendi bebeğinde yaşadığı deneyimleri de paylaşarak anlattı. Bebeklerde sümkürme yeteneği olmadığından, bebeğin burun yollarının destekle açılıyor olması oldukça değerli.

KULLANIM

  • Önce tek kullanımlık ambalajlardaki Otribebe%100 okyanus suyunu bebeğinizin burnuna sıkarak tıkanıklığı yumuşatıyorsunuz,
  • Önce kendi ağzınıza sonra çocuğun burnuna yerleştiriyorsunuz. Yumuşayan burun salgısını Otribebe Nazal Aspiratör yardımıyla kendi nefesinizle çekiyorsunuz
  • Bu uygulama sonucunda bebeğinizin burnunu tıkayan burun salgısı filtreye takılarak, değiştirilebilir uç içinde kalıyor.

ÖNEMLİ

  • Okyanus suyunu kullanılmadan Otribebe nazal aspiratör kullanılmamalıymış. Kuru buruna asla uygulama yapılmamalı.
  • Çekme hızının ne olacağı en önemli konulardan biri. En minikten başlamak önemli. Çekme hızı biraz da zamanla ve yaşayarak deneyimlenebiliyor. Asla aşırı zorlama yapılmamalı. Sakince uygulanabilir. Yavaş yavaş denenmeli.
  • Otribebenin içinde süngeri var burun salgısı oraya geliyor, sünger tek kullanımlık. Çıkan burun salgısı vucüt sıvısı olduğu için yenisi kullanılmalı.
  • Okyanus suyunun günde kaç kez kullanılacağına dair alt veya üst limit yok. Önemli olan çocuğun burnunu nemlendirmek. Okyanus suyunu bebeğin yutmasının bir zararı yokmuş.

otribebe2

Esra Ertuğrul’dan sonra, Aile Koçu Sandra Şarlon sahnedeydi. Sandra hanım, bebeklerin mutluluğunun annelerin mutluluğuna da bağlı olduğundan bahsetti. Aslında nefes hayat demek, değil doğru nefes almak, çoğu zaman nefesimizi tutuyoruz ve sağlıklı nefes alamıyoruz. Aslında dikkatimizi nefese odaklayarak zihnimizi sakinleştirmenin yollarını olduğundan bahsetti; anı yaşamak, anda kalmak, ana odaklanmanın önemini konuştuk. Biz ne kadar anda kalabilirsek, çocuğumuzun bize verdiği mesaja o derece odaklanabileceğimizi, onun ihtiyacını daha iyi öğrenip sıkıntılarını çözmesine yardımcı olabileceğimizi konuştuk. Hatta orada mini bir nefes çalışması da yaptık, harikaydı.

Dinamikanne’ye ve Otribebe’ye bu keyifli etkinlik için teşekkür ederim.

otribebe3

Bu yazının altına yorum bırakan iki annemize Otribebe seti hediyesi var, yorumlarınızı beklerim.

9 YORUMLAR

  1. Oğlum doğduğundan beri 13aydır kullanıyoruz.Ilk baslarda korkuyordu ama simdi hortumu alip kendi temizlemek istiyor 😊 Otribebe ile mutlu bebekler. benim oğlumda Otribebe sayesinde mutlu ve rahat uyuyor.

  2. Ali URAS im henüz 8 aylik😇 6.aydan önce grip olduk bizde burun tıkanıklığı yaşadık geceleri kalkmalar bir türlü uyuyamamalar deliksiz ağlamalar çok sıkıntı yaşadık. Sonunda otri bebeyi kesfettik ve rahatladık çok şükür. Artık ne zaman böyle başımız sikissa otri Bebe kullanıyoruz.bize de bir şans diliyoruz hediyeniz icin👶

  3. Bu ürünü bende kullanıyorum ve gerçekten işe yarıyor. Ancak en büyük sorun şu ki küçük kızım her seferinde ağlayarak direniyor ve müdehale etmemizi istemiyor. Burnunu açıyoruz ancak rızası olmadan bedenine müdehale etmek içimde bir huzursuzluk yaratmıyor değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here