Yurtdışından İngilizce Çocuk Kitapları Almak

6
2653

İngilizce çocuk kitapları için evimizin kütüphanesini zenginleştirmek istiyorum. Ama her giden arkadaştan kitap istemek çok da kolay olmuyor elbet. Müthiş bir site keşfettim; http://www.betterworldbooks.com/ Sipariş vermeden önce blogda yer vermek istemedim, deneyimledim, şimdi tavsiye zamanı.

Öncelikle Better World Books‘un diğer kitap satış sitelerinden farkı; ikinci el kitapların dünyada dolaşımını sağlıyor olması. Yani yenilerini tüketmiyoruz, ikinci el satın alıyoruz ve paylaşıyoruz. İkinci el derken bir parantez açmakta fayda var; gelen kitaplar pırıl pırıldı, boyanmamıştı, kapakları yıpranmamıştı, sadece okunmuştu:)

Kütüphanelerdeki elden çıkarılacak kitaplarla, ikinci el kitap satışını fikrini oluşturan Better World Books girişiminin bir garaj hikayesi var. Üç arkadaş mezuniyet sonrası birlikteler ve ne yapacaklarını düşünüyorlar. Okulda kendilerinin kullandıkları ikinci el kitapları online satarlarsa daha karlı olacağı fikrindeler. Ve bu fikir onları hem ikinci el kitap dolaşımına hem de bir bağış sistemine götürüyor. Kütüphanelerle kurdukları işbirlikleri ile Better World Books doğuyor. Kütüphanelerde atılacak olarak sınıflandırılan kitaplar tekrar dünyada dolaşıma sunuluyor.

Dolayısıyla ikinci el İngilizce çocuk kitaplarını, Amazon’da gördüğünüz fiyatların neredeyse yarısına buradan satın alabiliyorsunuz. Bu arada Amazon ile fiyat karşılaştırmasını her zaman yapın. Çünkü bazı kitaplar yeni olarak satılıyor.

Diğer yandan yurtdışı satın alımlarında en büyük masraf gönderi maliyeti oluyor. Kargom PTT ile geldi, ben epeyce bir kitap almama rağmen  ve 77tl kargo masrafı ödedim. Daha az sayıda kitap için muhtemelen daha az bir kargo maliyeti ödüyor olursunuz. Sipariş için öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor, ödemeyi kredi kartınızla yapabiliyorsunuz.

Geliş süresi şöyleydi; Ayın 29’unda sipariş verdim, 31’inde siparişlerim kargoya verildi. Bundan yaklaşık 15 gün sonra da elime ulaştı. Zaten sipariş bölümünde 10-21 gün içinde teslimat yapılacağı belirtiliyor.

Bu arada Better World Books’ta kütüphanelere bir bağış sistemi var. Örneğin üç adet ikinci el kitap satın aldınız, site sizin adınıza bir kütüphaneye üç adet kitap için bağış yapıyor. Harika değil mi? Sitenin en üst bölümünde yaratılan fon ve bağışlanan kitapların adetlerini online olarak takip edebiliyorsunuz.

Ekran Resmi 2016-01-25 23.31.24

İngilizce çocuk kitapları için yazdım ama bu sitede her türlü İngilizce kitabı bulmanız mümkün. World Better Books benim favori sitelerim arasına girdi:)

Aşağıdaki kitaplar aldıklarımdan bazıları, kitap sipariş listesi üzerine epeyce çalıştım. Ödüllü, farklı, sıra dışı kitaplar seçtim. Başka bir yazıda kitaplara da yer veriyor olacağım, takipte kalın, sevgiyle, bol kitapla kalın:)

ingilizce çocuk kitapları

6 YORUMLAR

  1. süpersin Güneş. çok teşekkürler tavsiye için. ingilizce çocuk kitabı meselesi dert gerçekten. ya yok ya da çok çok pahallı. şahane oldu bu paylaşımın. teşekkürler tekrar.

  2. Acaba better world bookstan gelen kitap hangi kargoyla geldi? Ben de siparis vermek istiyorum ama kargo ben evde yokken geelirse diye korkuyorum. Bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim

    • Merhaba, ptt kargo ile geldi. Sürekli bulunduğunuz bir adresi vermeniz faydalı olabilir, iş adresi gibi. Gerçi ptt getirdiği zaman evde bulamazsa not da bırakıyor.. sevgiler

CEVAP VER