Film Önerisi; ‘While we are young’ (Biz Gençken)

0
975

Başrollerini Naomi Watts ve Ben Stiller’ın paylaştığı filmin yönetmeni Noah Baumbach. Film orta yaş-genç farklılaşmasını güzel işliyor. Çift olarak izlenebilecek, keyifli, zaman zaman düşündürücü bir aile komedisi.

Filmin konusu şöyle; Orta yaşlara yaklaşmış bir çift olan Josh (Ben Stiller) ve Cornelia (Naomi Watts) yaşlarının da etkisiyle iş ve özel hayatlarında sıkıntılı bir döneme girmişlerdir. Bu sırada Josh’ın öğrencisi olan Jamie (Adam Driver) ve Darby (Amanda Seyfried) çifti, Josh ve Cornelia’nın hayatlarını tepeden tırnağa değiştirirler. Josh ve Cornelia, yeniden gençlik günlerine dönmeyi deneyecektir.

while-were-young3
Josh’un hipster öğrencileri Jamie ve Darby ile yakınlaşmaya başlarlar. Josh’un hipster arkadaşı gibi giyinmeye çalışması, Cornelia’nın hip-pop dans dersleri alması pek eğlenceliydi. Kendilerinden daha genç insanlarla vakit geçirdikçe hep aradıkları hayat enerjilerine yeniden kavuşurlar; bu insanların zannettikleri kadar güvenilir olmadığını anladıklarında ise büyük bir şüpheye kapılırlar.

Bir önceki filmi Frances Ha ile son yılların en çok konuşulan bağımsızlarından birini yapan Noah Baumbach, ilk kez Toronto Film Festivali’nde görücüye çıkan yeni filminde insan ilişkilerini merkeze alıyor.

Film, günümüz insanının teknoloji düşkünlüğünün yeni jenerasyon üzerindeki etkisini iyi işlemiş. Teknoloji ve yeni nesil ilişkisi, internet kökenli medyanın tesirinin aktarımı oldukça başarılı. Genç çift vhs kasetler, plaklarla, yani eski teknolojiyle yaşarken yaşlanmış çiftin ipad, kinddle, iphone, cd gibi daha yeni teknolojiyi kullanmalarıyla izleyiciyi ters köşeye yatırıyor.

İmdb puanı; 6,4. Bence daha iyisini hak ediyor. Şu an vizyonda değil, internetten veya dvd satın alınarak izlenebilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER