34. Hafta; Heyecanlanmaya da başladım, başladık…’

0
1044

Tam 242 gündür hamileyim.. Gün saydığımdan değil Pregnancy app benim yerime sayıyor sağolsun. Onlarca kez söylüyorum, buradan yetkililere de sesleniyorum, bir yolunu bulun gebelik süresi kısalsın.. Bunu diye diye erken doğurmaktan korkuyordum da artık bundan sonrası erken sayılmaz 🙂

34. haftanın ortasına gelmişken itiraf edeyim yorulmaya, geceleri ıhıldamaya başladım. “Şikayetsiz Gebelik” hedefimi tamamlamama az kaldı, bir bitsin ben nasıl abartarak anlatacağım bu normal, herkesin başına gelen ufak tefek şeyleri siz o zaman görün.. Drama queen Efsun geri dönecek, 13 Şubat’ı bekleyin ahahha:) Her neyse tüm bunların yanı sıra aslında heyecanlanmaya da başladım, başladık 🙂

Kısa bir süre sonra minik bir insan çıkacak içimden (nasıl çıkacak o başka bir mevzu), eli gözü sesi kalbi nasıl bir insan olacak çok merak ediyoruz. Ediyoruz da hazır mısınız diye soran olursa yanıt pıf.. Efsunileemre ikilisi olarak rahatlıkta bir dünya markasıyız, canım kuzenimin verdiği beşik olmasa evladımın yatacak yeri yok.. Beşik var da o beşik yatağın yanına nasıl sığacak hala bir muamma, şunu çeker bunu iteriz sığar işte de göreceğiz sığacak mı?

Odasını alamadık ki önce boyansın e boyandı mı he önce oradaki dolabın çıkması lazım, e çıkarırız bir ara.. 3-5 parça kıyafeti neyse ki almışız, verenler de alanlar da oldu sağolsunlar çıplak kalmayacak bebemiz. Hiçbir şeyin acelesi yok diye diye bu günlere geldik ama merak ediyorsanız bebek arabamız Ekim’den beri bizimle, sanki ilk o kullanılacak hemen çizildi listede.. Ama inanmazsınız hiçbir şey yokken bir anda gaza gelip geçtiğimiz hafta sonu odayı boyatıp mobilyayı aldık, dolapları tersyüz ettik, bazı mobilyaların yerlerini değiştirdik ve sonunda odamızda beşiğe yer açtık.. Ya da açtık sandık, göreceğiz 🙂 O 2 günde yaptığım şeyleri 39. haftada yapsaydım kesin doğurmuştum da dedim ya gaza gelmiştik artık, kimse beni yavaşlatamazdı.

Geriye de ıvır zıvır tırnak makası, pompa, telsiz vb alışverişi kalıyor ki ohoo onlar nedir bir günde hallolur.. Daha da önümde 5 hafta 3 gün varmış doğurmak için.. Ben dedim size hamilelik çok uzun diye. Haydi evladım bir de sen bekletme 3-5 gün olsun erken gel, Mecidiyeköy harika bir yer:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here