Şehir Tiyatroları Bisküvi Adam Çocuk Oyunu

0
1783

Aralık ayı bizim için tiyatro şenliği oldu, her Pazar bir oyuna gidiyoruz. Pazar günleri tiyatroya gitmek çocuklar için de keyifli bir rutin oldu. Geçen hafta ”Alaaddin’in Sihirli Lambası”nı izlemiştik. Bu pazar Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen Bisküvi Adam çocuk oyununu, Üsküdar Müsahipzade Sahnesi‘nde izledik.

Oyunun dekoru kocaman bir mutfak. Mutfakta bize tuz, biber, poşet çay ve tabi ki Büskivi Adam eşlik ediyorlar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oyunun konusu;

Büyük evin saati Guguk Bey’in ansızın kısılan sesi, ev sahipleri tarafından onu çöpe atılma tehlikesi ile karşı karşıya bırakmıştır. Ama mutfaktaki arkadaşları Tuz, Biber, sonradan aralarına katılacak olan Poşet Çay ve en çok da fırından yeni çıkmış Bisküvi Adam’ın yardımıyla bunun üstesinden hep birlikte geleceklerdir. Bisküvi Adam’ın Fare ile mücadelesi de Rutin hayatlarına yeni bir tempo getirir.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hangi yaş grubu için uygun?

Oyunun 5 yaş ve üzeri için uygun olduğu belirtilmiş. Biz Cemre(3 yaş) ve Nisan(4,5 yaş) ile birlikte gittik ve keyifle izledik. Ara olmadan yaklaşık bir saatte oyun sona eriyor. Çocukları korkutabilecek tek öğe bir kaç sahnede yer alan fareydi, fare bisküvi adamı yemek istiyordu. Bol şarkılı, keyifli bir oyundu, gözümüzü kırpmadan ilgiyle izledik. Ayrıca oyun içerisinde oyuncular bir kaç kez çocukları da dahil ettiler, onlara soru sordular ve farenin yemesi için yemekler istediler. Oldukça keyifliydi.

Oyun çıkışı Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nin karşısındaki ‘Doğancılar Çocuk Parkı’nı keşfettik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hava da mis gibi güneşliydi şansımıza. Parkta daha önce Avrupa yakasında keşfetmediğimiz oyuncaklara rastladık parkta. Örneğin şu dönen oyuncağa bizimkiler bayıldılar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Üstüne oturuyorsun, biri döndürüyor sonra üstündeki herkes yere düşüyor tabi:)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bol bol kuşları kovaladık. Keyifli bir pazar gününün daha sonuna gelmiştik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here