Sola yatınca karnımın içinde lunapark var gibi, bizim kız arkadaşlarını da çağırmış içeride eğleniyorlar

0
912

Geri sayım başladı… Dıdıdıdıdıd.. Geri sayım dedim de daha ohoo 10 hafta var ama 10 geriye saydırmayı seven bir sayı, e benim de 40 haftayı beklemeyesim doğurasım var, o yüzden böyle sayarsam daha hızlı geçer belki 🙂

Gebelik günlüğü tutma konusunda beceriksiz ve isteksizdim, yaşadığım şeyler çok sıradan ve hatta konuşulmasa olur hadiseler gibi geldi bana hep başından beri.. Bu yüzden de olabildiğince geç söyledim herkese ki hamilelik konularını konuşmaya da geç başlayayım.. Üstüne bir de sorunsuz ve keyifli geçirince zaten kimse benimle konuşmak istemedi, bunu daha önce söylemiştim herkes kötü hikaye dinlemeyi anlatmayı seviyor. Çok iyiyim ooh hiç de bir sorunum yok dediğimde ne desinler? Kapandı gitti konular.

Ama bugünü, 30 haftanın sonunda 1 gün de olsa bikbiklenme günü olarak seçtim, hadi yine iyisiniz 🙂 Çok da bir şey olduğundan değil de insanım sonuçta bir günüm de huysuz geçsin diye düşündüm haberiniz olsun..

Bir.. Karnımın üst kısmında gerilmeden ötürü böööyyyle biri zımpara yapıyormuşçasına acı başladı. Refü meflü değil çünkü içeriden değil dışarıdan, deride yanma. Mustela, Lierac, Tummy Butter, zeytinyağı ne varsa sürdüm nafile. Ben dedim size patlayacak karnım diye, alametleri başladı işte 🙂

İki.. Sol bacağımın kalçamla kavuştuğu yerde akşamları bir sızı var, bir uyuşuyor bir karıncalanıyor ki sormayın.. Daha da 7 kilo aldım o kadar ağırlaşmadım bu neyin sızısı desem anlamsız bir soru olacak 🙂 Yok gibi davranıyorum..

Üç.. Gece abuk sabuk rüyalar görmeye başladım. Taksi şoförleriyle kılıçlı dövüşler, bisikletle havadaki uçağa yetişmeler filan.. Bence yemeği fazla kaçırdım bu hafta sonu.. 🙂

Dört.. Yan yatmayı çok severim de sola yatınca karnımın içinde lunapark var gibi, bizim kız arkadaşlarını da çağırmış içeride eğleniyorlar, garip bir his, dayanamayıp sırt üstüne dönüyorum. Öyle olunca da farketmeden uyanıyorum demek ki sandığım kadar rahat değilim, sağa yatınca da o sol bacaktaki sızı kendini çok belli ediyor.. Uyuyamayınca uyanamıyorum zaten suratım ay dede gibi oldu, uykusuzluk şişliğiyle daha da tatlişim sabahları.. Ayakta mı uyusam kalan 9 buçuk hafta acaba? Akşam bir dener soranlara sonucu söylerim:)

Haaaah ben sana dedim de içimi kararttınız diye hava yaptın diyen arkadaşlarıma sesleniyorum.. Ben size sıkıntım yok demedim, bu kadarcığını konuşup darlanmaya değmez tadını çıkaralım dedim. Bakın yazdım, değdi mi değmedi:) Bu satırlar da benim hamileliğim boyunca sızlandığım tek gün olarak hatıralarımızda kalsın madem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here