Çocukla İstanbul; Korupark Restoran

0
1281

Birbirini tamamlayan oldukça gezenti bir aile olduk bu aralar. Haftasonları Cemre; ‘Anne geşmeye gidelim’ diyor. Evden çıktıktan sonra kesinlikle dönmek istemiyor. Evde biraz uzun vakit geçirince zorlanıyoruz, birbirlerine sarıp kavga etmeye başlıyorlar. Açıkhavada ise çiçekle, böcekle, hayvanla ilgilenip koşturunca hem enerjilerini atıyorlar, hem de eğleniyorlar. Bu nedenle haftasonları çocuklar için keyifli olabilecek, genelde açıkhava mekanları tercih ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta gittiğimiz; servisten, yemeklerden ve ortamdan memnun kaldığımız bir restorandan bahsetmek istiyorum. Mekanın adı Korupark Restoran. Buranın en sevidiğim yanı etrafta bolca hayvan olması, tavuklar ortada dolanıp eşeleniyorlar.

korupark-bahcekoy1

Kızlar hem onları besledi, hem de bol bol koşu antremanı yaptırdılar:) Diğer tarafta bir kümes vardı, kümeste tavşanlar ve hindiler yaşıyordu. Tavşanları önce yeşillikle sonra da havuçla besledik ve çok eğlendik.

korupark-bahcekoy2

Aslında Bahçeköy yolu üzerinde yanyana pek çok restoran mevcut. Yapı olarak genelde birbirlerine benziyorlar. Et satılıyor, isterseniz kendiniz pişirebiliyorsunuz, uğraşmayayım derseniz servis olarak da alabiliyorsunuz. Bu restoranlarda açıkhavada keyifle yemek yerken, çocuklarınız da bahçede tavuk peşinde koşturabilir veya parkta oynayabilirler.

Fotoğrafını çekmeyi unutmuş olsam da restoranda iki tane de büyük çocuk parkı yer alıyor. İstanbul’da açıkhavada yemek için keyifli bir seçenek. Çok üşürüm derseniz dışarıya soba da kurulabiliyor. Ayrıca restoranın iç bölümü de var. Soğuk kış günlerini de düşünerek içeriye minikler için bir oyun odası yapmışlar. İçeride yemek yiyip akabinde dışarıda oyun oynayabilirsiniz. Unutmayın koşan çocuklar biz yetişkinler kadar üşümezler. Kötü hava yoktur kötü giyim vardır. Açıkahava çocuklara iyi gelir:)

Korupark yol tarifi; Korupark bahçeköy yolu üzerinde. Hacıosman’dan Sahile indikten sonra, Bahçeköy tabelalarını takip ederek Bahçeköy yoluna çıkabilirsiniz. Bu yol üzerinde 81 numarada.

Keyifli haftasonları…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here