Çocuk Filmleri; Pamuk Prensesin Maceraları Ayna Ayna Söyle Bana

1
2311

Pamuk Prenses ve 7 Cüceler masalı evimizin ev sevilen masallarından. Çocuklarla izleyeceğimiz filmleri önceden izlemeye çalışıyorum. Bu sefer öyle olamadı, filme hızlı talep gelince patlattık mısırlarımızı ve seyre başladık.

‘Ayna Ayna Söyle Bana’ filmini daha önce duymuş ama izlemeye bir türlü fırsat bulamamıştım. Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki; filmin hikayesinde bilinen masalın biraz dışında çıkılmış. 3-4 yaş çocukları için film korkutucu öğeler de içeriyor; örneğin yedi cüceler tahta bacaklar takıyorlar ve boylarını uzuyor. 7 Cüceler hırsızlık ile geçimlerini sağlıyorlar. Filmin ilk 20 dakikasında orman içinde kılıçlarla bir dövüş sahnesi var. Örneğin bu bölüm bize göre değildi, orayı biraz hızlı geçtik:)

pamuk-prenses

Kraliçeyi oynayan Julia Roberts’ın oyunculuğu harika, bence ona kötülük bile yakışıyor:) Filmin konusu şöyle; Kraliçe, kocasını öldürdükten sonra Pamuk Prensese zülmediyor. Yaş günü kutlamasına bile izin verilmeyen prenses saraydan kaçıyor. Ormanda prens ile karşılaşıyor ve aralarında bir aşk doğuyor.

Sonrasında kraliçe de prense aşık oluyor, çünkü onunla evlenirse tüm borçlarından kurtulacak. Kraliçe prense bir iksir içirerek onun köpeğe dönüşmesini sağlıyor, bu kısmı oldukça komikti. Bu arada Pamuk Prenses de yedi cücelerin hırsızlık ekibine katılıyor. Yedi cüceler pamuk prensese dövüş sanatlarını öğretiyorlar. Sonuç olarak neşeli, komik sıradışı bir pamuk prenses uyarlaması ortaya çıkıyor.

Özellikle balo sahnelerini kızlar pek sevdiler. Keyifli seyirler;

Bu arada filmin şarkısına Nisan bayıldı, arada açıp klibini izliyoruz:)

1 YORUM

  1. Güneşçiğim şarkısına bende bayıldım. Sanki 5 yaş sonrası için gibi geldi banada. Aklımda bulunsun. 2,5 yıl sonra izleriz mısırları patlatıp 🙂 Ama şarkısında dans ederiz bol bol. Çok sevgiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here