Ranchero’da #annebabasaati

0
1168

Nitelikli çocuk yetiştirme günümüz anne-babaların hayatlarında o kadar büyük zamanını kaplıyor ki sevgili olduğumuzu unutuyoruz. Hayatın, ilişkinin, ailenin merkezinde çocuk oluyor ve dünya çocuğun etrafında dönüyor. Dünyaca ünlü çift terapisti Stan Tatkin Türkiye’de verdiği seminerde şunları söylemişti;

”Karı koca olsanız dahi sevgili olarak kalmaya devam etmelisiniz. Çocuklar bir gün gidecek ve siz karı-koca olmaya devam edeceksiniz. Sevgili olarak kalmanız gerekiyor çünkü çocuklarınızın da buna ihtiyacı var. Eğer çift olarak iyiyseniz çocuklarınız da iyi olur ve bunun başka bir alternatifi yok!”

Ben dahil çevremdeki herkes çocuğunu kimselere bırakmak istemiyor, ilk bir yıl hiç dışarı çıkmayan arkadaşlarım var. Çocuklarımız en değerli varlıklarımız kabul ama bizim de karı-koca olarak yalnız vakit geçirmeye ihtiyacımız var.

Siz en son eşinizle (çocuksuz) ne zaman dışarıya çıktınız?

Uzmanlar anne-babaların haftada bir kaç saat de olsa dışarıda başbaşa vakit geçirmelerinin sağlıklı bir ilişki için ihtiyaç olduğunu belirtiyorlar. #annebabasaati projesi bu düşüncelerle oluştu. Haftaya Cuma günü eşinizle güzel bir Meksika yemeği yemeye ne dersiniz?

Ranchero-restorant

#annebabasaati‘nde 27 Kasım Cuma akşamı takipçilerimizden bir çifti İstabul’un Meksikalısı Ranchero Restaurant‘da misafir edeceğiz. Artık ufaklığı bırakacak birini bulmak size kalıyor. Çünkü resimdeki volkanik taş içerisinde pişirilip servis edilen Molcajete sizi bekliyor.

Meksikalı&Türk bir ailenin işlettiği Ranchero Restaurant, sahip olduğu ambiyansı, orjinal yemekleri ve bu lezzetlere eşlik eden Latin müzikleriyle adeta Meksika’yı İstanbul’a taşıyor. “Gerçek Meksikalıların elinden çıkan gerçek Meksika lezzetleri” sloganıyla yola çıkan Ranchero’nun Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde şubeleri bulunuyor. Binlerce yıllık Meksika mutfağının en orijinal lezzetlerini misafirlerine sunan Ranchero ile tanışma fırsatını kaçımayın!

27 Kasım Cuma günü Ranchero’da akşam yemeği için tek yapmanız gereken;

Çekiliş 26 Kasım’da yapılacak olup, hem blog hem de Instagram’da kazanan çiftimiz duyurulacaktır. Bol şans!

Ranchero-restorant2

Notlar:

  • Ranchero Restaurant’ın hem Nişantaşı hem de Bağdat Caddesi’nde şubeleri mevcuttur. Oturduğunuz semte göre istediğiniz şubede yemeğe gidebilirsiniz.
  • Yemek menüsüne, ana yemek ve içecekler dahildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here