İyi Cüceler Kitabevi

0
1778

Haftasonları çocuk kitabevlerini gezmeyi, çocuklar için özenle seçilmiş kitapların arasında dolaşmayı çok seviyorum. Hatta bu merak bizim hafta sonu hobimiz haline geldi.

Geçen hafta sonu çok uzun zamandır gitmek istediğimiz İyi Cüceler Kitabevi’ni ziyaret ettik. İyi Cüceler, Caddebostan’da Mado’nun sokağında, Bağdat Caddesi’ne oldukça yakın.

Kitabevi’nin oldukça geniş bir çocuk kitapları koleksiyonu var. Neredeyse her yaş çocuğun merak ve zevkine uygun kitaplar raflarda yer alıyor. Yerli ve yabancı yayınları ve son çıkan çocuk kitaplarını bulabilmek mümkün. Kitapların yanı sıra çocuklar için kıyafetler, harika oyun alternatifleri yer alıyor ve ayrıca atölyelere katılma şansınız var. Yazının son bölümünde sizi bir sürpriz bekliyor:)

iyicüceler3

Deniz Diderot’un der ki; ‘Güneş dünya için ne anlama geliyorsa, kitaplar da benim için aynı anlama geliyor’.

İyi Cüceler de bu hedefle, bir mahalle kitapçısı olarak doğmuş ve amaçları çocuklar için bir yuva hissiyatını devam ettirmek.

Kitapçıya gelen cüceler diledikleri gibi oynuyorlar, kitap okuyorlar, almak istedikleri kitapları kendileri seçiyorlar ve evlerine yeni masal kahramanı arkadaşlarıyla birlikte dönüyorlar. Bence bu çok önemli, yani seçme opsiyonunun tamamen çocuklara verilmesi. Akşamları kitap seçme özgürlüğünü tamamen onlara verin. Bu hem onları mutlu eder hem de seçimi onlar yaptıkları için daha can kulağı ile dinlerler. Bazen aynı kitabı 20 kez okumak zorunda da kalabilirsiniz, ancak bu onların gelişimi açısından oldukça kıymetli unutmayın…

iyicüceler4

İyi Cüceler’in işletmecisi Ece hanım kitap seçmenin onlar için önemli bir iş olduğunu belirtiyor ve ekliyor; ‘Özellikle metin, ilüstürasyonlar ve kitabın cücelerimize verdiği mesaj bizim için çok önemlidir. Bunun yanı sıra yayınevine ve kitap kalitesine de özen göstermekteyiz… Kitaplarımızı 0-3 yaş’dan 3-6 ve 6 üzeri yaş gruplarımızdaki cücelerimizle bir araya getirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki çocuklar okuma aşkını olabildiğince erken yaşta pekiştirsin.’

iyicüceler2

İyi Cüceler Kitabevi’nde atölyeler de düzenleniyor.

İyi Cüceler’de minik cüceler için atölyeler de düzenleniyor, böylece çocuklar kitaplarla çevirli ortamda hem okuyor, hem oynuyor hem de öğreniyorlar.

Her çocuğun farklı ilgi alanları ve yetileri olduğu için atölyelerle özellikle çocukların sanat yönlerinin beslenmesi hedefleniyor. Bunu yaparken de olmazsa olmazlardan biri masalları da atölyelere entegre etmek ve çocukların hayal dünyalarının da gelişmesini desteklemek.

Uçsuz bucaksız hayal gücüne sahip cücelerin yaratıcı yönlerini açığa çıkarıp, kendi oluşturdukları hikayeleri beden dillerini kullanarak anlatmaları hedefleyen Yaratıcı Drama Atölyeleri, çocukların hareketlerine özgürlük kazandırmayı hedefliyor. Müzik atölyesinde bedenlerini, müzik öğretiminde etkin bir şekilde kullanabilme deneyimi sağlanıyor. Dokunma, hissetme ve ince motor kaslarının çalışmalarını sağlayan sensory play oyun gruplarına kadar bir çok atölye düzenleniyor.

iyicüceler1

Hala ziyaret etmediyseniz siz de cücelerinizi alıp mutlaka İyi Cüceler’e uğrayın..

İyi Cüceler Kitabevi’nde düzenlenen atölyeler için Facebook ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz…

İyi Cüceler ve gunesanne takipçileri için mini bir yarışma düzenliyoruz. Bir cüce 24 Ekim Cumartesi günü saat 13.00‘de İyi Cüceler’de düzenlenecek Drama Atölyesi’ne katılıyor olacak, yarışma koşulları şöyle;

 Facebook kullanıyorsanız bu yazıyı sayfanızda paylaşabilir ve bu yazının altına katıldım yazabilirsiniz.
  • Instagram kullanıyorsanız hem İyi Cüceler hem de gunesanne Instagram hesaplarını takip edip Instagram postunun altına katıldım yazabilirsiniz.

Not: Atölye 4-6 yaş aralığı için uygundur.

Çekiliş 23 Ekim’de yapılacak hem blog hem de Instagram’da kazanan cücemiz duyurulacaktır. Bol şans!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here