Yeni yıl süslerini çocuğunuzla birlikte yapın

0
1229

Bol oyunlu, bol resimli yazımıza hoş geldiniz.. Aralık ayı boyunca evde oyun temamız yılbaşı ve yeni yıl kutlamalarıydı. Farklı materyaller ile oyunlar oynadık. Hem yılbaşı ağaçları hem de süsleri tasarladık. Oyunlarımızda kullandığımız materyalleri ve yapım aşamalarını bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Küçük bir bardağı kırmızı kalın bir kumaş ile kapladım, üzerini beyaz iple sardım, içine köpük koydum ve ve köpüğe bir çöp şiş batırdım. Sonra yeşil tonda kartonlardan ve kağıtlardan farklı boylarda büyükten küçüğe pek çok daire kestim.

yeniyıl-cocuk-eglence17

Ertesi gün Nisan daireleri büyükten küçüğe çubuğa dizdi böylece ilk yılbaşı ağacımızı elde etmiş olduk. Hem büyükten küçüğe dizmeyi öğrendi hem de küçük parmakları çalıştırdık.

yeniyıl-cocuk-eglence6

2. Yılbaşı ağacı yapımı oyunumuzda, materyal olarak keçeyi kullandık. Kalın bir karton üzerine keçeyi ağaç şeklinde yapıştırarak kapladım. Ağaca yapıştırmak için farklı boy ve renklerde keçeler kestim.

yeniyıl-cocuk-eglence5

Nisan bu minik daireleri keçe ağacımıza yapıştırırken oldukça eğlendi. Ve karşınızda ikinci yılbaşı ağacımız.

yeniyıl-cocuk-eglence4

3. Bu yıl büyük bir yılbaşı ağacı süslemeyi planlamıştım. Ama en çok istediğim Nisan’ın kendi hazırladığı süslerle ağacı süslemesiydi. Bu yüzden farklı renklerde evalardan ağaç şeklinde bir kaç adet kestim. Farklı materyalleri yapıştırarak üstünü süsledik.

Ponponlarla, düğmelerle, (yapışkanlar da kar gibi durdu)

yeniyıl-cocuk-eglence3

Pamukla,

yeniyıl-cocuk-eglence2

Pullar ve renkli boncuklarla

yeniyıl-cocuk-eglence18

Siz de evinizde olan malzemeler ile benzer ağaçları yapabilirsiniz.

4. Bu yıl yılbaşı ağacımızı hepbirlikte süsledik. Daha doğrusu ben ve Nisan ağaca süsleri taktık Cemre de çıkardı:) Seneye inşallah beraber süsleyebilirler. Ayrıca Nisan’ın kendi hazırladığı süsleri de ağacımıza astık. Kendi süslediği ağaçtan pek gururlandı ve keyif aldı.

yeniyıl-cocuk-eglence20

5. Son olarak oyun hamurları ile bir yılbaşı akvitesi gerçekleştirdik. Malzemelerimiz kırmızı oyun hamuru, küçük ve büyük boyda boncuklar, kalıplar, pullar ve parıltılı süsler ve kürdanlardı. Siz istediğiniz malzemeleri bu kombinasyona ekleyebilirsiniz.

yılbaşı-oyunları2

Bu noktadan sonra işin yaratıcılık kısmını Nisan’a bıraktım. Farklı farklı denemeler yaptı.

yılbaşı-oyunları1

Tüm yılbaşı süslerini yaparken hem çok eğlendik hem de öğrendik. Bu vesile ile herkese sevdikleri ile bol oyunlu keyifli bir 2014 yılı diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here