Sonbahar Oyunları

0
1486

‘Akşama doğru azalırsa yağmur kız kulesi ve adalar.. Ah burada olsan, çok güzel hala İstanbul’da sonbahar…’ Teoman‘ın en sevdiğim şarkılarından biri Sonbahar…

Özellikle çocuklar hayatımıza girdikten sonra baharları çok sever olduk. Yazın yeri ayrı ama sonbaharda her hafta sonu kızlarla dışarıda vakit geçirmek pek keyifli.

Onlara her fırsatta sonbaharı anlatıyorum ama en güzeli mevsimi yaşamaları, tecrübe etmeleri; doğada, sonbaharda yaptıkları keşifler. En mutlu oldukları anlar sınırsız alanlarda, özgürce koşabildikleri zamanlar…

cocukla-sonbahar1

Keşif gezisini Gülhane Parkı’nda yaptık bu sene. Cemre çimlerde yuvarlanıp emeklerken, Nisan’la doğanın yeniden doğmadan önce bir süre nasıl uyuyacağını konuşuk. Cemre ise yuvarlanmaktan ve kuruyarak dökülen yaprakları keşfetmekten çok zevk aldı. Kedileri kovaladı.

cocukla-sonbahar2

Ağaç kavuğuna saklanan Nisan hayatında ilk defa bir ağacın içini keşfetti:) Bu tip yürüyüşler için geniş alanlar, korular, parklar harika oluyor.

Yaprakları ve ağaçları inceleme, sonbahar renklerini keşfetme yolculuğumuza evde oynadığımız oyunlar da eşlik etti…

Sonbahar oyunları;

1. Oyun hamurundan ağaç ve sonbahar renklerinde yapraklar yaptık birlikte.

cocukla-sonbahar4

2. Babaannemizin evinden bulduğumuz düğme kutusu beni dünyanın en mutlu annesi yapmıştı. Ağaçları pastel boya ile çizdim Nisan düğmeleri yapıştırarak yaprakları yerleştirdi. Pek eğlendik. Hatta sonrasında bu yaptığımız çalışmayı salondaki duvara çerçeveleyerek astık.

cocukla-sonbahar5

3. Bir diğer sanatsal sonbahar çalışmamız, sokaktan topladığımız farklı tonlarda ve farklı renklerde yaprakları yine önceden pastel ile hazırladığımız ağaca yapıştırma oyunu. Kes-yapıştır işleri şu ara en favori oyunlarımız.

5

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here