Ebru Anne’nin doğum hikayesi

0
1027

Tüm anne ve anne adaylarına merhaba,

Öncelikle her şeyi planlı ve programlı yapmaya çalışan ben doğum konusunu da ölçüp biçip kendime uygun zamanı düşünerek 28 Haziran 2012 de anne oldum.

Hamileliğimin başından beri normal doğum olması üzerinde yoğunlaştım.”Birçok kişinin yapabildiğini ben neden yapamayayım” dedim ve doğum anına kadarda kararımdan vazgeçmedim. Doktorumla da konuyu en başından beri paylaştım. Olumlu karşıladı ve son muayenelerde karşılıklı karar verebileceğimizi söyledi.

Son muayenelerimden 27 haziran günü sabah kontrol amacıyla gittiğim hastanede doktorum sancılarımın yavaş yavaş başladığını ve eve döndüğümde herhangi bir durum karşısında kendisini cep telefonundan arayarak bilgilendirmemi istedi.Öğlen eve döndüğümde sancılarım sıklaşmıştı ama ben biraz daha beklemenin daha doğru olacağını düşünerek akşam 21:00 civarında doktorumu arayıp sancılarımın çok sıklaştığını söyledim.Kendisi de hastaneye gidip nöbetçi doktorla birlikte arayıp kendisine bilgi vermemi istedi (doktorumu dışarıdan getirtecektim).

Apar topar evden çıktık ve beni hemen NST ye bağladılar.. Sancılarım çok sık olmasına rağmen yeterli açılma olmadığından doğum gerçekleşmiyordu. Bütün gece bu şekilde devam etti. En son sabah 6:30 sularında doktorum artık doğumu gerçekleştirmek üzere hastaneye geldi. Kontrollerim ve doğum suyumun da patlatılması sonrasında doğuma alındım. Yaklaşık 1 saat süren doğumumda yeterli açılma olmadığından bayağı zorlandım. Epidural v.s. başından beri istemedim.Her şekliyle normal doğum yapmak istedim. Eşim de doğumuma girerek bana destek oldu. Sonunda saat 08:05 de dünya tatlısı kızım doğdu. Hemen yanağını yanağıma dokundurdular. Sıcacıktı. Şuan 16 aylık..

ebru-annenin-dogum-hikayesi

Sonuç olarak 18 saat sancı ve 1 saat doğum sonrası nihayet bende ANNE oldum.Tüm anne ve anne adaylarına az acılı, hayırlı ve sağlıklı doğum yapmalarını dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here