1. Yaş doğumgünü partisi

0
2559

Sürpriz doğum günü partileri hazırlamayı çok severim. Anne olduktan sonra en çok kendi çocuklarımın doğum günlerini hazırlarken, hem heyecanlanıyor, hem özeniyor hem de çok eğleniyorum.

Doğum günü renklerimiz ve temamız Cemre’nin elbisesinden çıktı aslında. Bu yıl babaannemiz elbiselerimizi almak istedi ve siyah beyaz kırmızı tonlarında elbiseler seçtik. Kendisine buradan da teşekkür ederiz.

dogumgunu-bebek-elbise

Elbiseleri beğenen olursa marka Bonnie Jean, diğer modelleri buradan inceleyebilirsiniz. Elbiseler diyorum çünkü Nisan(31 aylık) ve Cemre(12 aylık) iki kız kardeş var bizim evde. Doğum günü Cemre’nin de olsa, ikisine de alıyor ve beraber giydiriyoruz.

Bu üç rengin kombinasyonu beni Minnie Mouse fikrine götürdü. Parti süslemelerinde siyah rengi beğenmediğim için daha çok kırmızı ve beyaz renkleri üzerine yoğunlaştım. Hemen bir Eminönü/Tahtakale ziyareti yaparak balonları ve süslemeleri satın aldım. Siz isterseniz şehirde herhangi bir parti merkezinden de alabilir ya da kendiniz de farklı süsler hazırlayabilirsiniz. Tahtakale’ye gideyim derseniz, Kurukahveci Mehmet Efendi’nin yanından, hemen sağdaki sokağa girin ve ileriye yürüyün burada kime sorsanız sizi yönlendirecektir.

Eş zamanlı olarak parti için müzik hazırlıklarına başladım. Barış Manço’nun çocuk şarkılarını ve yetişkinler için popüler şarkılar indirdim. Partide sıra ile farklı kategorilerde müzikleri çaldık.

Parti mekanımız Çiftlik Restorant’tı. Daha önce Nisan’ın doğum gününü de burada yapmış ve çok memnun kalmıştık. Özellikle yaz dönemi açık hava doğum günleri için çok ideal bir mekan. Dışarıda tek tek veya uzun bir masa organizasyonu yapılabiliyor. Mekanda mini bir çocuk parkı ve kanatlı hayvanlar için küçük bir bahçe de var. Siz kahvaltı ederken yanınızdan bir tavuk veya kaplumbağa geçebiliyor, çocuklar özgürce koşabiliyor. Ama doğum günümüz Aralık’ta olduğu için biz iç mekanı kullandık, şanslıydık ki hava çok güzel ve güneşliydi o yüzden keyifli oldu.

dogumgunu-bebek-pasta

Evdeki masamızı ve sandalyelerimizi mekana götürdük. Çocuk masasında bolca boya ve oyun hamuru vardı. Çocuklar sessiz sakin ve keyifli vakit geçirdiler. Anneler rahat rahat kahvaltılarını yaptılar.

dogumgunu-bebek-cocuk-masası

Doğum günü pastamız ve kurabiyelerimiz Cookiezela’dandı; İnci hanım ellerinize sağlık, teşekkür ederim.  Hem görünüm hem de lezzet olarak çok başarılıydı. Kesinlikle tavsiye ederim. Misafirlerimize Cemre yazılı kurabiyelerden hediye ettik.

dogumgunu-bebek-pasta2

Doğum gününün ‘o an’ı Cemre’nin pasta geldiği esnada mumları üflemeden önce minik işaret parmağını aniden muma uzatarak yakması oldu. Sanırım o an yüzüm bembeyaz oldu. Feryat figan 10 dakika ağladı, müdahalemize rağmen parmağı kızardı ve biraz şişti . Neyse sonra sakinleştik ve hızlı bir şekilde iyileşti çok şükür..

Bu keyifli günümüzü kutlayan ve bize eşlik eden tüm dostlara çok teşekkür ederiz.

Ve Cemre’m artık bir yaşında,  geçen yıl sonu eyvah yılbaşında mı doğacak diye korktuğum, sonra tam 24 Aralık akşamı kucağıma; punk saçlı, kömür gözlüm, tombik ayaklım, elma yanaklım, pitikarelim, puantiyelim, miniğim birinci yaş doğum günün kutlu olsun kızım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here