Oyun fikirleri cama resim yapma, şekilleri eşleştirme

0
1820

Cama resim yapma oldukça keyifli bir oyun. Oyun için tek ihtiyacınız olan tek tarafı yapışkanlı şeffaf kağıtlar ve evdeki malzemeler. Renkli tüyler, renkli toplar evde bulabileceğiniz her şey ile bu oyunu oynayabilirsiniz.

Öncelikle şeffaf yapışkanlı kağıdı, yapışkanlı kısmı size bakacak şekilde cama yapıştırıyorsunuz. Oyunu çocuğunuz oynayacağı için cama boyunun yetişmesi önemli, olmazsa bir tabureden yardım alabilirsiniz.

oyun_fikirleri_3

Sonra farklı farklı malzemeleri sırasıyla verebilir, sonra da oluşan resimleri çocuğunuzun yaratıcılığına bırakabilirsiniz.

oyun_fikirleri_4

Hem yapıştırırken eğleniyorlar hem de çıkarırken. Bizde yapıştırmaları Nisan(3 yaş) yaptı, çıkarma işlerini ise Cemre(16 aylık). Minik parmakları bolca çalıştırdık.

oyun_fikirleri_6

Kalpli stickerlar ise kullandığımız son malzemeydi.

İkinci oyunumuz şekilleri eşleştime oyunu. Bu oyun için ihtiyacınız evdeki minik malzemeler, kalem ve kağıt.

oyun_fikirleri_7

Öncelikle cisimleri kağıdın üzerine yerleştirip çevrelerinden şekillerini çiziyorsunuz.

oyun_fikirleri_8

Sonra cisimleri yerlerinden kaldırıp bir tepsiye alabilirsiniz. Çocuğunuz hangi cismin nereye ait olduğunu ararken keyifli vakit geçirecektir.

oyun_fikirleri_10

Eğer yaş olarak büyükse birbirine çok yakın cisimleri kullanarak oyunu biraz daha zorlaştırabilirsiniz.

Son oyun fikrimiz de renk ve şekilleri eşleştirme. Bu oyunu hazırlarken evdeki bir oyuncağın şekillerini kullandım. Şekilleri çizdim, şekillerin içlerini evdeki evaların renklerine boyadım.

oyun_fikirleri_26

Kalıcı olması için bir kartona yapıştırdım. Eşleştirme işi Nisan’a kaldı.

oyun_fikirleri_21

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER