Bebekli annenin uçakta karşılaşabileceği 7 insan modeli

0
712

1. Zombiler;  Sessiz bir uçaktasınız, sizin bebek birden avazı çıktğı kadar ağlayarak bağırıyor. Siz o sırada tüm taklaları atıyor, tüm şovları yapıyor, emzik-yemek her şeyi deniyorsunuz. Ama insanlar dönüp dönüp size bakıyor, ‘bu kadın bu çocuğu neden susturmuyor hiç birşey yapmıyor mu?’ diyen gözlerle size bakıyorlar. Yahu bir düğmesi yok ki bu bebeğin, bas hemen susuversin. Ama onlar öyle sanıyorlar işte, utanmasalar kalkıp düğmeyi arayacaklar… Yolcukluk bitene kadar da bakışlar üstünüzde, hayır bakmaktan da sıkılmıyorlar yani..

2. Koltuk sevdalıları; İki çocuklu ve şanslıysanız uçakta size refakat eden biri de olabilir, anneniz, eşiniz vb. Eğer checkine geç kaldıysanız ve yanyana 3 koltuk yoksa o zaman bittiniz, birinden yer rica etmek durumundasınız. Ama yok öyle hemen rica edemezsiniz, ettirmezler, önce bütün yolcular binecek ondan sonra.. Sonra bu koltuk sevdalılarını tanışmanız çok mümkün, koltuklarını o kadar çok severler ki asla bırakmak istemezler. Kaptan gelse ona da yerini vermeyecek yani adam.. Ne kıymetliymiş bu koltuk…Siz de refakatçiniz ile mesafeli oturur, arada birbirinize acıklı bakışmalar yaparsınız..

3. VIP ve tip yolcular; onlar için sizin iki çocukla sırada beklemenizin herhangi bir önemi yoktur. Nihayetinde onlar VIP unutmayın! İki çocuk birden ağlıyor olsa da, sizi sıranın en önüne alsalar da onlar VIP, onlar önden gider. Siz iki çocuğunuzla sırada onlara bakakalır, beklersiniz..

4. Geç gelen hostesler; tam uçak kalcakken bir de bakarsınız ki sizin bıcırık suyunu içip bitirmiştir, hemen çağırma tuşuna basarsınız. Ama yoook o sırada hostesler uçağı sayıyorlardır, sayıyı unutacaklar diye yüzünüze bile bakmazlar. Işık yanmaya devam eder. O sırada kaptan ‘haydi kalkıyoruz gençler’ anonsu yapar hoop ışık, kemeler otur yerine, senin ne haddine çocuğuna su istemek anne kişisi..

5. Hakkını yemeyelim bir de arka koltuktaki insan modeli vardır; içten, yardımcı olmak isteyen. Çocuklar çeşitli maymunluklar, dil çıkarmalar ile sırnaşırlar onlara. Onlar da ce eee gibi oyunlar vb oynarlar yol boyu destek olurlar.. Karşılaşırsanız şanslısınız..

6. Yemek servisi yapan model; bir şey içer misiniz diye sorarlar. ‘Yahu görmüyormusunuz ?Kucağımda bir tane, onun yanında da bir tane oturuyor, değil sıcak, soğuk bir şey dahi içmek ne mümkün?’ diycekken 3 tane yemek kutusunu kucağınızda var olmayan herhangi bir yere bırakarak giderler.

7. Varsayımsal insan modeli; bu model ile parkta, sokakta her yerde karşılaşmanız mümkün ama uçakta karşılaşınca daha can sıkıcı olabiliyorlar. Bu yaşlı bayanlar aslında çok yardımcı olmak isterken her şeye çok karışan insan modelidir; ‘bu bebek aç galiba, bence, siz bir emzirin’. Yahu emzirip emzirmediğimi veya çocuğun aç olduğunu nereden biliyorsun ? Çocuğun midesinde çalar saat vardı da ben mi duymadım diyesiniz gelir, yutkunup susarsınız.

Yarın kızlarla yanlız uçuyorum, bakalım belki yeni insan modelleri ile tanışırım. Şimdlik içimi buraya döktüm bıraktım, bir de uçak selfiesi bizden gelsin o zaman, pardon özçekimi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here