Anne adaylarına film önerileri; Babies Belgeseli

0
1101

İlk kez doğum yapacak annelere ısrarla tavsiye edeceğim bir belgesel ‘Babies’ (Bebekler). Belgesel, dünyanın dört farklı noktasında dört çocuğun hayatlarının ilk yılını konu alıyor. Bebeklerin isimleri; Bayar, Hattie, Mari ve Ponijao.

Belgeselin çekildiği ülkeler Moğolistan, Namibiya, Kaliforniya ve Japonya. Doğdukları ev ve yaşadıkları şehir bebeklerin hayatını şekillendiriyor. Belgeselde imkanlar ve imkansızlıklar dışında değişmeyen tek şey ise annelerin bebeklerine duydukları derin sevgi.

Moğol anne doğumdan sonra motorsikletle bebeği ile eve dönüyor. Namibiya’daki bebek kardeşinin kollarında ve tüm günü annesi iş yaparken annesinin sırtında geçiriyor. Hijyen ve yemek koşullarından söz etmiyorum bile.. Kaliforniya’daki bebek ise doğa ile tanışmak için parkları ziyaret ediyor. Japonya’daki bebek annesi ile oyun gruplarına katılıyor. Moğol bebek arada ağabeyinden dayak yiyor..

Sahip olduklarımıza şükretmek ve başka ülkelerde doğan bebeklerin hayatlarını görmek için oldukça etkileyici ve kesinlikle görülmeye değer bir belgesel.

Belgeseli buradan izlemeye başlayıp buradan devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here