3 Yaş Doğumgünü Partisi Hazırlıkları

0
3142

Nisan’ın üçüncü yaş doğumgünü partisi yaklaştıkça havanın kötü olacağına dair belirtiler de artıyordu. En son bir hafta önce hava durumu şiddetli yağış verince bütün açıkhava ve bahçe hayallerim suya düştü ve kapalı bir mekan arayışına girdim, sonunda Fotini Café ile tanıştım.

Doğum günü mekanı;

Fotini Café Arnavutköy sahilde cici mi cici bir mekan. Sahibesi 16 aylık minik bir kızın annesi. Ailelerin oturabileceği rahat bir cafe ve çocuklar için düzenlenmiş harika bir oyun alanı yer alıyor. Misafirlerimiz ilk çaylarını içerken çocuklar da bir saatlik oyun grubu için oyun odasına geçtiler. Bu konuda Pedagog Ceyhan hanımdan destek aldık.

Doğum günü partisi için bir hafta önceden hazırlıklara başladık. Parti süslerini her akşam çocuklar yattıktan sonra uzun zamanlar çalıştık.

parti-konsept-fikirleri_3

Parti görsel konsepti; doğum gününü planlayarak Tchibo’dan aldığım , renkli el işi kağıtları yardımıyla yelpazeler ve bayraklar ürettik, mekanı bunlarla süsledik.  Süs yapımı uzun, meşakkatli ama çok keyifliydi bu konuyu bir sonraki yazıda anlatmak isterim.

Doğumgünü pastamız Cookiezela’dandı. Klasik pastalar yerine Nisan’ın kendisini özdeşleştireceği öğeler pastanın üzerinde yer alsın istedim. Pasta zeminini Nisan’ın elbisesi gibi pembe yaptık. Kendisi pasta üstünde baş roldeydi yanına en sevdiği oyuncağı olan Mustafa ve yine çok sevdiği pembe sandalyesi eşlik etti. Pastanın çevresine de parti konseptimiz olan yelpazeleri yerleştirdik; açıkçası harika olmuştu.

doğumgunu-pastası

Oyun zamanından sonra pastayı kestik, sanırım bu resimde Nisan’ın mutluluğu gözlerinden okunuyor.

Pasta dilimlenene kadar 5 çocuğun bir dilim pastaya nasıl yumulduğunu gördük ki bu kısmı biz anneler için çok eğlenceliydi. Cemre(16 aylık) hayatında ilk kez pasta yedi, dünyanın en mutlu çocuğu olmuş olmalı ki ilk defa ‘cici mama’ dedi…

Nisan’ın parti elbisesi Mothercare’dendi, bazen çok şık ve sade modellere rastlamak mümkün. Cemre’nin elbisesi ise özel dikim yengemizin hediyesiydi.

dogumgunu-parti-konsept_2

Nisan bir yaş daha aldı artık kendini daha iyi ifade etmeye başladı. Eylül’de okula başlamaya çok hazır ve istekli görünüyor. Ben de her geçen gün onun gelişimini, büyümesini, değişimini izlemekten mutlu, öğrenen bir anneyim işte…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here