Madrid’de Alışveriş için en doğru adresler

0
1129

İspanya’nın ünlü markaları Zara, Mango’nun yanı sıra tüm global markaları Madrid sokaklarında bulmak mümkün. Zara’da Türkiye’de olmayan farklı modelleri de bulabilirsiniz. Bunun dışında İspanyol zincir mağazalarını gezmek de hoşunuza gidebilir.

Şehrin daha doğrusu ülkenin her yanında rastlayabileceğiniz El Corte Inglese, en büyük AVM’leri ve tüm meydanlarında bulabilirsiniz. Oldukça pahalı ama gezmek için eğlenceli. Benim seyahatim sırasında yeni yıl için mağazanın dış vitrinini Penguenler ile tasarlamışlardı.

madrid_gorulecek_yerler_elcortese2

Penguenler, hem şarkı söylüyor hem de dans ediyorlardı. Avm dışında bir çocuk ordusu onları izlemek için sürekli oradaydı:)

madrid_gorulecek_yerler_elcortese1

AVM’nin içi de dışı kadar rengarenk ve neşeli.

Madrid’de alışveriş için; Puerta Del Sol’de hemen Topshop’un altında Du Pareil; çocuk mağazasında sevimli kıyafetler var, aşırı pahalı değil.

madrid_gorulecek_yerler_alısveris-del-sol
Bir diğer çok sevimli mağaza Opera meydanındaki Marin adlı dekorasyon mağazası.

madrid_gorulecek_yerler_decorationstore

Madrid’de anne-çocuk kategorisinde Gracias Mama, olağanüstü. Mağazadaki herşeye bayılıp satın almak istediğim doğrudur. Mağaza Del Sol ve Plaza Mayor’a oldukça yakın. Calle Mayor üzerinde. La Mallorquina pastanesinin hemen birkaç dükkan yanı. Önce Gracias Mama’ya uprayıp sonra pastanede bir mola verebilirsiniz.

madrid_alisveris1

Madrid’de Calle Mayor’da aynı cadde üzerindeki Tea Shop’tan nefis çaylardan tadmanızı öneririm. Bizdeki gibi üstüne losyon sıkmıyorlar içinde sahiden kurutulmuş portakal, yasemin var ve mis gibi kokuyor.

madrid_alısveris_teashop

İspanyolların folklorik dansı Flamenko’cuların giydiği kıyafetlerin benzerlerini bulabileceğiniz pek çok mağazaya rastlamak mümkün. Çocuklar için olan mini kıyafetler de oldukça sempatik.

madrid_gorulecek_yerler_spain1

Ale-Hop gezmesi eğlenceli, içinde herşey satılan mağazalardan, buradan bir şeyler almadan çıkmak pek mümkün değil. (adres; Calle Mayor 14)

Mağaza gezmekten sıkılırsanız da ara sokaklara girin, oralarda sizi bekleyen bir eskici dükkanı mutlaka vardır..

madrid_gorulecek_yerler_eskici-576x1024

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here