İzmir çocuk dostu mekanlar; Çiçekliköy, Rahatla ve Doğal Yaşam Parkı…

0
6862

Yazın artık neredeyse son demleri. Çoğumuzun tatilleri bitti, okullar yavaş yavaş açılıyor. Fakat hala tatillerini tamamlamamış aileler için İzmir ve çevresinde gittiğimiz, memnun kaldığımız çocuk dostu mekanları aktarmak isterim.

1.Rahatla;

Bol çimli, çocukların koşturabileceği geniş bahçeleri, gölge parkı, midilliye binme imkanı ile Rahatla çocuklar için harika bir mekan. Özellikle Urla merkezde çok çocuk parkı mevcut değil, olanlar da çok güneş alıyor. Anneler bilir çocuklara gölge park bulmak bir meseledir, Rahatla bunun için çok güzel bir alternatif.

Tesadüfen keşfettiğimiz Rahatla’da siz keyifle yemeğinizi yerken çocuğunuz da bol ağaçlı, gölgeli, çim çocuk parkında iyi vakit geçirebilir veya çocuğunuz midilli ile mini bir tur atabilir. Bu konuda her yeri önermek doğru olmaz ama Rahatla’da midilliye binmek için büyük bir parkur alan mevcut. Mekanda kahvaltı veya öğünler için farklı yemek seçenekleri de mevcut. Fiyatlar ortalama seviyelerde. Sıkça ziyaret ettiğimiz bu mekana, sadece çay içmek için dahi uğradığımız oldu.

Rahatla İzmir-Urla yolu üzerinde, Urla sapağından hemen önce yer alıyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. İzmir’li anneler için iyi bir sonbahar alternatifi olabilir.

izmirde-cocuk-dostu-mekanlar

2. Çiçekliköy;

Geçtiğimiz yıl, Çiçekliköy’e ilk ziyaretimi ilkbaharda yapmış ve bayılmıştım. Her yerde yeni baharın ilk açan çiçekleriyle muhteşemdi. Bu yıl uçuşumuz öğleden sonra olduğu için sabah Çiçekliköy’de güzel bir kahvaltı yapmak istedik. Bir kaç yere uğradık ve bir aile sıcaklığı ile bizi karşılayan Çınar Kahvaltıevi’nde karar kıldık.

Mekanı bir aile işlettiği için çok sıcakkanlı ve güler yüzlü bir hizmet almak mümkün. Çınar Kahvaltıevi dere kenarında. Çocuklarınız ördekleri kovalarken ya da hamakta sallanırken siz de rahatlıkla kahvaltınızı yapabilirsiniz. İzmir’e yolunuz düşerse mutlaka Çiçekliköy’ü görmenizi öneririm.

 izmir-cocuk-dostu-mekanlar23. Doğal Yaşam Parkı

Doğal Yaşam Parkı anlatılmaz yaşanır bir park bence. İzmir’e tatil için dahi geliyor olsanız bir gününüzü ayırarak parkı mutlaka gezmenizi öneririm. Park, benim şu ana kadar Türkiye’de gezdiğim, hayvanlara duyulan saygı ve özen, yaratılan alanlar bakımından en güzel yer. Kafes sistemi yok, hayvanlar çitlerin arkasında ve serinlemeleri için göletler yaratılmış. Bol bol gölge alan, oturmak ve hayvanları izlemek için yerler mevcut.

İlk kez geçen yıl ziyaret etmiştik, Nisan 2 yaşındaydı bu yıl bir yaş daha büyüdüğü için tekrar onu götürmek istedim. Öğleden sonra olan uçuş bu ziyaret için bize imkan verdi. Aşağıdaki harita parkın aslında ne kadar büyük bir alana yayıldığını gösteriyor.

izmir-cocuk-dostu-mekanlar3

Doğal Yaşam Parkı’nda filden aslana, maymundan zürafaya her türlü hayvanı görmek mümkün. Türkiye’de doğan ilk yavru fil olan İzmir ile de tanışmanız mümkün. Bir tropikal iklim bölümü yapmışlar kapalı, bu bölüm oldukça serin, sıcak yaz günlerinde gezmesi oldukça keyfli bir bölüm. Giriş fiyatı yetişkinler için 3tl, öğrenciler için 1tl, nasıl ulaşabilirim derseniz buradan bilgi alabilirsiniz. Umarım yolunuz düşer ve umarım gezerken bizim kadar keyif alırsınız.

Bir yaz daha bitti ve bir yaz daha kalbim Ege’de kaldı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here