Gülçin öğretmen

0
3819

Yaklaşık bir yıl önce videolarına rastladığım Gülçin öğretmen, hayatımızı renklendiren ve evimize neşe katan, müziğin gücüne inanan yaratıcı bir öğretmen..

Aslında Gülçin öğretmen eski bir blog yazarı(muradimaerdim.com). 4+4 sisteminden dolayı okulu ortaokul olunca anasınıfında çocuk sayısı azalmış, az sayıdaki öğrencilerini çok sevdiği dostu Özlem öğretmene bırakıp yeni acılan bir okula tayin istemiş. Eski öğrencileri onun müzik derslerini özleyince de videolar çekmeye başlamış ve böyle başlamış gülçinöğretmenim’in hikayesi..

Çocuklar anaokulunda öğretmenlerini çok sahiplenirler  ve öğretmenim diye seslenirlermiş bu nedenle Gülçin öğretmen videolarını gülçinöğretmenim adıyla yayınlamaya başlamış. Özelikle youtube kanalını aktif kullanıyor. Bu yıl doğan 7,5 aylık bir de Toros’u var Gülçin öğretmenin.

Her gün onlarca teşekkür maili, mesajı alıyormuş anne babalardan, en çok otizmli, down sendromlu, konuşma problemi olan ebeveynlerden gelenler mutlu ediyormuş onu, çocuklarının özel eğitime gittiğini ama Gülçin öğretmenin videolarıyla konuşmaya şarkı söylemeye başladıklarını söylediklerinde çok sevinip, oturup ağlıyormuş..

Ben onun videolarını izledikten sonra darbuka olmasa da minik bir davul aldım. Şarkıları önce izledim sonra da kızlarla evde eğlenerek söylemeye başladık. gülçinööğretmenim‘den sırasıyla bizim favori şarkılarımız;

  • Ceviz adam çocuk şarkısı

  • Patates adam şarkısı ve heykel olma oyunu

  • Sümüklü böcek şarkısı

Gülçin öğretmenin daha fazla videosu için youtube sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

gülçinöğretmenim youtube sayfası

facebook/gulcin.ogretmenim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here