Dikkati güçlendirme seti

0
3353

Sevgili Etka Doğan’ın Etkaca bloğunu uzun zamandır keyifle takip ediyorum. Geçtiğimiz haftalarda bize bir Dikkati Güçlendirme Seti önermişti. O zamana kadar bu setler hakkında bir bilgim yoktu.

Biraz araştırdım piyasada çokça çeşit vardı ama Etka önerdiğine göre mutlaka iyi bir set olmalıydı:) Hatta biz annelere öncülük yapıp seti daha uygun fiyata almamıza yardımcı oldu. Siparişimizden bir kaç gün sonra setimiz elden ulaştırıdı.

dikkati-guclendirme-seti

Bazı iç sayfaları örnek olması için paylaştım, görseller renkli ve okuması, incelemesi oldukça keyifli.. Bu hafta anaokulumuzdan öğrendiğim bilgiye göre onlar da başka bir set üzerinden ilerleyeceklermiş. Çocuklar için biraz eğlence, biraz da bilmece bulmaca olduğu için bu setlerin keyifli olacağını düşünüyorum. Aslında bu setlerin mini versiyonu olan aylık ve haftalık çocuk dergileri de yayınlanıyor.

Kitap okuma deneyimimiz olmasına rağmen henüz böyle bir setle karşılaşmamıştık. Önce ben biraz inceledim, sonra da Nisan’la okumaya başladık. Set, İstanbul Üniversitesi’nden, Doç Dr. Osman Abalı tarafından hazırlanmış; 3 yaş için 3 ayrı kitaptan oluşuyor..

Dikkat Güçlendirme Setinin hedefleri:

Görsel dikkatini odaklama, dikkatini devam ettirme, benzerlikleri fark etme, ayrıntıları fark etme, eşleştirme, planlama, organize olma, işitsel hafıza, el göz koordinasyonu, ince motor becelerilerinin desteklenmesi, görme alanının aktif kullanılması, genel bilginin arttırılması gibi amaçları var. Set hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Biz günde 2 sayfa okuyalım mantığı ile ilerlemiyoruz, canımız istediğinde açıyoruz istediğimiz kadar yapıyoruz, yani sistematik ilerlemiyoruz. Nisan bu seti pek sevdi, ben de paylaşmak istedim. Ayrıca bu yazı vesilesiyle bizi bu setle buluşturan Etka Doğan’a teşekkür ederim.

Not: Sanırım set Etka’nın sitesi aracılığıyla hala indirimli alınabiliyor, edinmek isteyenler şuradan iletişime geçebilirler.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER