Ona verilebilecek en güzel yılbaşı hediyesi

0
924

Her an çocuklarımıza en iyisini, en güzelini sunma isteğiyle pek çok hediye alıyoruz, hediyelerin onları mutlu ettiğini düşünüyoruz. Yüzlerinde bir tebessüm görmek dünyada değişemeyeceğimiz tek şey..  Peki aslında çocuklarımız bizden ne bekliyorlar, ne istiyorlar?

İspanya’da mini bir araştırma yapılmış. Çocuklardan yeni yıl dilekleri için iki mektup yazmalarını istemişler; bir mektup Noel Baba’ya, diğer mektup anne-babalarına gönderilmek üzere.

Çocukların Noel Baba’dan isteklerini tahmin etmek mümkün..

Daha çok oyuncak, örneğin;

  • gitar
  • bir oyun
  • wii
  • piyano vb..

Sonra çocuklar anne-babalarından yeni yılda ne istediklerine dair birer mektup yazmışlar. Bu mektuplar ailelere teslim edilmiş. Çocukların ailelerinden yeni yıl istekleri;

”aileleriyle daha çok vakit geçirmek, futbol oynamak, birlikte deney yapmak, daha çok birlikte akşam yemeği yemek, bir hikaye okumak, bütün gün birlikte olmak, kovboylarla oynamak.. ”

Tüm bunlardan sonra bir soru soruyorlar çocuklara; ‘2 mektubun var ama sadece bir tanesini yollayabilirsin, anne-babana mı yoksa Noel Baba’ya mı?’. Tahmin ettiğimizin aksine bütün çocuklar fiziksel oyuncaklar yerine anne-babalarına yazdıkları mektupları göndermek istiyorlar.

Çünkü tüm oyuncak ve hediyelerden ziyade tek arzuları biraz daha fazla ilgi ve aileleriyle daha çok vakit geçirmek..

Hikayenin videosunu da buradan izleyebilirsiniz:

Bu videodan kendime not; yeni yıl hedeflerimden biri de çocuklarımla daha çok vakit geçirmek, birlikte daha çok eğlenmek olsun. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here