Çocuk Dergileri ve Aktivite Kutuları

6
20287

Pedagoji Derneği bu yıl çocuk dergi içeriklerini inceleyerek tavsiye ettiği dergileri yayınladı. Bu dergileri önerirken; herhangi bir derginin eki olmayan, ünlü bir çizgi film karakterini pazarlama amaçlı öne çıkarmayan, ulaşılabilir ve eğitici bulunan dergi içeriklerini seçmişler.

cocuk-dergileri

İsim sıralamasına göre önerilen dergiler şu şekilde;

 • Araştırmacı Çocuk
 • Bilim Çocuk
 • Birdirbir
 • Gonca
 • Meraklı Minik
 • TRT Çocuk

Derneğin öneri yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Beğenerek takip ettiklerimiz 

Kızların yaşları 3,5 ve 5 olduğu için, bu dergilerden düzenli olarak Meraklı Minik ve Bilim Çocuk dergilerini takip ediyoruz. Meraklı Minik her ay farklı bir tema ile yayınlanıyor. Örneğin; Kaplumbağalar, Masallar vb. Bunlar ile ilgili çıkartmalar, hikayeler ve oyunlar da dergide yer alıyor. Özellikle yolculuk gibi zamanlarda bu dergiler harika arkadaş oluyor bize:)

7’DEN 70’E EDEBİYAT KÜLTÜR ve ÇOCUK DERGİSİ 

Haziran 2016’da yayınlanmaya başlayan dergi oldukça zengin. İçeriğe dair detaylı blog yazısını buradan okuyabilirsiniz. Dergi yedi yaş ve üzeri çocuklar için uygun.

yediyetmisdergi

 

DÜNYALI DERGİ 

Bu liste yayınlandığında henüz yayın hayatına başlamamış olan Dünyalı Dergi ‘den bahsetmezsek olmaz; spor, tarih, sanat ve aktivite içerikleriyle oldukça keyifli bir çocuk dergisi. Özellikle ilkokul çağında veya okuma yazmaya başlayan çocuklar için harika.

SÜPER PENGUEN

Süper Penguen 7-12 yaş arasına yönelik Türkiye’nin tek çocuk mizah dergisi, özenle hazırlanıyor. Keyifle okunuyor. Özellikle ilkokul çağındaki çocukların yaratıcılık özelliklerini desteklemek için Süper Penguen ve Dünyalı Dergi’yi takip etmeleri harika olacaktır.

Çocuk gelişimini destekleyen aktivite kutuları…

Aktivite kutuları için genellikle yıllık veya bir kaç aylık abone olunması gerekiyor. Online ya da telefon yoluyla abone olunabiliyor. Abone olmadan önce bir kutu gönderimi ile deneme yapan markalar da var. Eğer çocuğunuza aktivite yaratmak için vakit ayıramıyorsanız bu kutular imdadınıza yetişiyor. Kutularda her ay farklı bir konsept veya tema işleniyor.

ADIM ADIM KUTULARI

Hamileyken katıldığım bir anne-bebek fuarında Adım Adım standına denk gelmiştim. O esnada bir kutudan her ay bebek gelişimini anlatan bir kitap ve oyuncaklar çıkması fikri çok hoşuma gitmişti. Hemen orada abone oldum ve açıkçası hiç pişman olmadım. Her ay aksama olmaksızın setlerim elime ulaştı. İlk tecrübe eden Nisan oldu, heyecanla her ay kutuyu açtı, ‘anne oku’ diye yanıma geldi. 9 aylıktan itibaren başladık ve 2 yaşa kadar devam ederek zevkle kullandık. Şimdi de Cemre setlerin keyfini çıkarıyor.

Adım adım dışında yine her ay eve aktivite kutusu olarak gelen iki set daha var;

BARDABAS ETKİNLİK KUTULARI 

 • Bardabas  Etkinlik Kutuları farklı yaş gruplarında çocuklar için farklı kutular yolluyorlar. Her biri sürprizli, eğlenceli, tüm malzemeler içinden çıkıyor. Bizim keyifli Bardabas etkinliklerimizi şuradan görebilirsiniz. Bu yazı yayınlandıktan sonra Bardabas Bebek kutuları da çıktı, 0-2 yaş için deneyimleyebilirsiniz.

AYBİNO ETKİNLİK KUTULARI

 • Bir diğer keyifli kutu ise Uzman Psikolog Ayben Ertem tarafından hazırlanan Aybino Etkinlik Kutuları. Özellikle çocukları duygularını konuşmaya teşvik ediyor, mutlaka buradan incelemenizi öneririm. Yine uygulanacak tüm materyal ve malzemeler kutudan çıkıyor. Sanırım bu kutu aboneliklerinin en keyifli yanı da bu.

PAKOLİNO ETKİLİK KUTULARI 

3-7 Yaş çocuklarına özel etkinlik kutularını evlere gönderiyorlar.

Sizin takip ettiğiniz farklı kaynaklar varsa yazının altına yorum bırakabilirseniz onları da buraya ekleyelim.

Keyifli okumalar ve oynamalar..

6 YORUMLAR

  • Edanur merhaba, senin yaşına uygun bir aktivite kutusu maalesef bilmiyorum.
   Ama Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Süper Penguen senin yaşına uygun dergiler sanırım.
   sevgiler,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here