İngilizce Çocuk Kitapları Önerileri

1
1593

Akşamları yatmadan önce günü nasıl kapattığımız değerli. O yüzden çocuklar uyumadan önce birlikte kitap okuduğumuz veya masal anlattığımız zamanları çok seviyorum. Hem birlikte olduğumuz için güzel vakit geçiriyoruz hem de onlar masallarla, hikayelerle uykuya dalmış oluyorlar. Bunun çocukların hayalgücü gelişimi açısından da oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.

Geçtiğimiz aylarda Cemre ufak olduğu için kitapların tamamını dinlemiyordu şu ara artık o da dinlemeye başladığı için ayrıca mutluyum:)

Eğer İnzgilizce bir kitap okuyorsak ve yanımızda Cemre de varsa kitabı Türkçe okuyorum. Sadece Nisan olduğu zaman İngilizce okuyorum, tamamını anlaması mümkün değil ama okula destek olsun ve kulak dolgunluğu olsun diye..

Geçen hafta Tırtıl Kitabevi ziyaretimizde 3 yeni İngilizce kitap almıştık. Üçünü de çok beğendik. Bu sefer kitapların çizimlerini de görebilmeniz amacıyla minik videolar da ekledim, umarım beğenirsiniz:)

ingilizce-cocuk-kitaplari

That’s What Friends Are For

Yazar: Julia Hubery-Caroline Pedler

Kitabın kahramanı minik Alfie’ye annesi bir kazak örmüştür. Sevdiği köstebek arkadaşına göstermeye gider ama köstebek yemek ararken bir dala sıkışmıştır, ona yardım eder ve kazağı yırtılır. Sonra ağaca tırmanan minik fareyi oradan kurtarır bu sırada kazağını paraşüt olarak kullanır. Tavşan arkadaşının havuç çıkarmasına yardım ederken kazağı iyice kirlenir. Annesinin üzüleceği korkusuyla gider minik Alfie eve. Ama annesi olan bitenden haberdardır ve Alfie’yi arkadaşlarına yardım ettiği için takdir eder.

Tüm karakterler hayvan olduğu için 2 yaş ve üzeri çocukların keyif alacağı kitapta, Alfie’nin kazağı kabartma ile dokun-hisset şeklinde yapılmış.

It’s not always easy to… Share

Yazar: Sally Anne Garland

Bizim evdeki ana kavga nedeni paylaşamamak. Bu nedenle bu konuda ne kadar kitap bulursam hepsini çocuklara mutlaka okuyorum:)

Kahramanımız beyaz tavşan evde keyifle oynamaktadır. Annesi kuzeninin geleceğini söyler. ”Onun küçük olduğunu beraber keyifli vakit geçirebileceklerini ve oyuncaklarını onunla paylaşması’‘ söyler. Kuzen gelir gelmez beyaz tavşanın ayısı ile oynamak ister, beyaz tavşan başka oyuncaklar yönelir ama kuzeni onu takip eder. Gün böyle devam eder geçer. Artık beyaz tavşan sıkılmıştır annesine ”kuzeninin ne zaman gideceğini” sorar. Annesi ”biraz da sabretmesini rica eder ve ekler sadece seninle oynamak, senin gibi olmak istiyor’‘ der. Akşam olur kuzen giderken beyaz tavşana sarılır, onu uzun uzun öper. Beyaz tavşan üzülür ve kuzenini çok özler.


Everthing

Yazar: Emma Dodd

Bol görselli, az yazılı bu keyifli kitabı 18. aydan itibaren resimlerini göstererek okuyabilirsiniz. Kitap minik koala ile annesinin sımsıcak hikayesini anlatıyor. Annesi ”en çok neyini seviyorum biliyor musun?” der, sonra da minik kolanın sevdiği tüm yerlerini sıralar ve en sonunda da aslında herşeyi ile onu ne kadar sevdiğini anlatır. Kitap miniklerle oyunlaştırarak da okunabilir..

Daha önce keyifle okuduğumuz kitapları buradan görebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here