Film Önerileri; Bir varmış bir yokmuş

0
970

İçi masal dolu olan epik bir aşk masalı izlemek isterseniz ”Bir Varmış Bir Yokmuş” tam size göre bir film olabilir..

Anaokulu öğretmeni olan Nehir, bir gün tesadüfen bir şarkı dinler ve dinlediği şarkı genç kadını derinden etkiler. Nehir şarkıyı o kadar çok beğenir ki notaların ardından, şarkıyı yapan müzisyenin peşine düşmeye karar verir…

Daha önce ‘Başka Dilde Aşk’ filmindeki performansı ile izlediğimiz Mert Fırat, ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’‘da yine harika bir oyunculuk sergilemiş. Melisa Sözen ise oynadığı karakter ile bütünleşmiş, duygularını bakışları ile o kadar güzel ifade ediyor ki sözlere ihtiyacı kalmıyor. Ayrıca sevgili masal hocam Judith Liberman da bu projede yer almış.

Filmin müziklerini bayıldım, özellikle Mert Fırat’ın seslendirdiği ‘Nilüfer’ bir harika. ”Her şeyi al bana beni geri ver.. ”

İlksen Başarır’ın ilk defa ‘Başka Dilde Aşk’ filmi ile tanımış ve çok beğenmiştim. Masalsı aşkı, karakterlerle çıkardığı yolculuğu, sıradan bir hikayede başkalaşan kurgular ile çok güzel bir film ortaya koymuş. Filmin sinematografisi harika, bazı anlar poster gibi, insan fotoğrafını çekip duvara asmak istiyor. Onun dışında filmde seperatör gibi sanatsal animasyonlar var, daha önce bir Türk yapımda rastlamamıştım, oldukça şık ve farklı bir çizgiye götürmüş filmi.

Filmin sonunda insanın bir aşık olası, bir de sarhoş olası geliyor.. Oldukça başarılı bir yapım, emeği geçen herkesin eline sağlık. Gişesi bol olsun..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here