Film Önerileri; 8 saniye

0
813

Ömer Faruk Sorak’ın filmlerinden bazılarını mutlaka izlemişsinizdir; Vizontele, Gora, Yahşi Batı, Aşk Tesadüfleri Sever… Ben en çok ”Aşk tesadüfleri Sever”i beğenmiştim. Filmdeki o masalsılık muhteşemdi, ta ki 8 Saniye’yi izleyene dek…

Filmin senaryosunu Esra İnal ve Nuran Evren Şit, Esra İnal’ın kendi yaşam hikayesinden esinlenerek kaleme almış. Hikayedeki rüyaları ve olayları bizzat yaşayan Esra İnal aynı zamanda filmin başrolünü de üstlenmiş. Filmde Fırat Çelik, Fahri Yıldırım, Salih Kalyon ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler de rol alıyor ve bol mekanlı, geniş oyuncu kadrolu başarılı bir yapım olmuş.

İçinizde rüya görüp de hayatında bir kez olsun ne anlama geldiğini düşünmemiş ya da araştırmamış kimse var mı?

Keşke dediğim..

  • Film Almanca çekilmiş, sanırım Almanya gişe beklentisi var. Çünkü öyle değilse ağızlar çok oturmuyor ve Türk izleyicisi için bu biraz rahatsız edici bir durum.
  • Filmde sanırım 4 tane yükselen sahne var, ikisinde gözyaşı tutma kapasitemi yitirdiğim. Bu sahnelerde filmin finali olduğunu düşünmeme rağmen film devam etti. O sahnelerde bu kadar duygu yoğunluğuna gerek var mıydı emin olamadım…
  • Bir de son 15 dakikada çok fazla mesaj kaygısı vardı, film aksın, mesajı alsan alsın mantığı bazen daha şık oluyor..

”Kendini affet, bu salondan çıkarken affetmediğin bir kişiyi affederek çık” muhteşem bir finaldi..

Her şeye rağmen filmi oldukça başarılı, emeği geçen herkesin eline sağlık. Farklı, sıradışı bir film izlemek isterseniz 8 saniye tam size göre olabilir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here