Film Önerileri; Küçük Gün Işığım (Little Miss Sunshine)

0
1118

2006 yapımı filmde, küçük kızları Olive’in yarışmaya katılarak hayalini gerçekleştirmesi için ülkenin bir yanından diğer yanına Volkswagen bir araç ile ailece yapılan bir yolculuk öyküsünü izliyoruz. Film Türkçe’ye Küçük Gün Işığım olarak çevrilmiş. En iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi orijinal senaryo Oscar’larını almış. Imdb puanı 7.9.

Little-Miss-Sunshine

Minübüsün yolcuları arasında; başarıya takmış bir baba, ailesini  bir arada tutmaya çalışan bir anne, savas pilotu olana kadar sessizlik yemini etmiş Nietzsche hayranı olan bir ağabey, intihara teşebbüs etmiş Proust uzmanı sorunlu bir dayı ve eroin bağımlısı bir dede yer alıyor. Filmde oyuncuların oldukça başarılı bir performans segilemişler bu da filme Oscar’ı kazandırmış.

Film, masumiyetinin sınırları nerede başlar ve nerede biter, gerçek güzellik samimiyet midir yoksa planlanmış olan mı, kaybetmek nedir, gerçek kazanan kimdir gibi pek çok soruyu da aslında kendi kendimize sormamızı sağlıyor.

Keyifle izlenebilecek bir anne-baba yapımı.

Dedenin şu efsane sözü ile bitirmek isterim.. ‘Kaybeden; kaybetmeye korkusuyla denemeye dahi cesaret edemeyendir, deneyen kişi kaybeden değildir’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here