Zeynep’le 28. Hafta

0
611
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gündem öylesine yoğunlaştı ve ben bu yoğunlukta artık öylesine yavaşlamaya başladım ki! Her ne kadar bugüne kadar hamile değilmişçesine normal hayatıma devam etmeye çalışsam da, artık fiziksel gerçekler bunu yok saymama engel oluyor.

Hafta içi bir kaç gün yapmaya çalıştığım yürüyüşlerde kramplar, yokuşları çıkarken bir nevi ayakların geri geri gitmesi, uyuyacak doğru bir pozisyon bulamama, deliksiz uykuların son bulması–artık geceleri mutlaka minimum bir kez uyanmam şöyle dursun, 1 saatten önce uykuya geri dalamıyorum–Sanıyorum muhteşem mekanizma şimdi de başka bir şeye hazırlıyor beni. Ben de vücudumun uyarısını dinleyerek biraz daha yavaşlamaya çalışıyorum artık. Bu yavaşlama gayreti en azından uzun zamandır okumak için aldığım kitapları okuyabilmeme de güzel vesile oluyor.

26. hafta itibariyle yaptırıp yatırmamakta çok emin olamadığım şeker yüklemesini, doktorumun tavsiyesiyle yaptırdım. Oldukça basit bir uygulama olmasına rağmen açken kan veremeyen biri olduğumdan benim için biraz zorluydu. Yaptırdıktan sonra iyi ki yaptırdım dedim çünkü benim şekerim tam sınır değerinde -140- çıktı. Dolayısıyla artık o çok sevdiğim karbonhidratlarla arama biraz mesafe koymaya daha fazla çaba harcar hale geldim. İlginç olan tarafı bugüne kadar insanın istediğinde kontrol edemeyeceği hiç bir şey olmadığını savunan biri olarak, bu sandığımdan daha zor şu günlerde. Yemeklerin hepsi öylesine lezzetli, en sevmediğim karbonhidratlar öylesine güzel geliyor ki!

Neyse bu kadar iştahlı olmam Zeyno’ya yaramış görünüyor. Zira Cuma günkü kontrolde ben 1000gr civarında olmasını beklerken, 1350 gr olmuş bile.

Bugünlerde birkaç önemli gündemimizse; haziran da çok buralarda olamayacağımdan oda hazırlıkları, son dakikaya kalmasını hiç tercih etmediğimden hastane kararı, bir de hayal ettiğim doğum için çok önemli bir destekçi olacağına inandığım doula arayışı.

Oda için internette sınırsız seçenek olduğundan ordan karar verdik, bu hafta odanın boyanması, hafta sonu odanın gelmesi ortalıktan odası için aldığımız birçok şeyin kalkmasını sağlayacak.

Hastane içinse doktorumuz Acıbadem Bakırköy’ü tercih ettiğinden orası birinci alternatif ancak doktorumun tam doğum zamanlarında bir seyahati olduğundan da halen alternatifleri de değerlendirme eğilimindeyim.

Doula içinse doğum akademisinin her salı ücretsiz gerçekleştirilen doula günlerinden birine katılmayı planlıyorum. İnşallah aynı dilden konuşacağımız iyi bir doğum destekçisi bulabilirim…

Şunu itiraf etmeliyim ki, hep hamileliğin hemen geçmesini isterdim ancak yaşadıkça hamileliğin kendisini pek sevdim. Allah hepimizi miniklerine sağlıkla kavuştursun inşallah.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER