Son ateş bükücülüğe adayım

0
612

Bu yıl gelmeyen bahar yapmışlar sanki, bir geldi sanıp seviniyorum, sonra hoop havalar yeniden soğuyor. Bir ısındı bir soğudu derken de evdeki hastalık furyası hiç bitmiyor. Ben son ateş bükücü olarak hep görevdeyim.

Bu sene Nisan’ın okulda ilk yılı olduğu için pek çok kez okuldan bize hiç de sevimli olmayan mikropları taşıdı. Bu mikroplarla da ev halkı sırasıyla tanıştı.

Geçen hafta hafif nezle gibi eve gelen Nisan’ın hastalığı önce öksürüğe, sonra da gribe çevirdi. 2 gece ateşlendi, uykusuzluk ve öksürük kızımın yakasını bırakmadı. İlk hapşırığı da yüzüme yediğim için ertesi gün ben de hasta oldum. Allahtan haftasonuna geldi dedik avunduk kendimizce.

Üstüne Cumartesi günü bir de canım yeğenimin nişanına vardı. Eğlenmek isteyip de hasta olmak ne fenaymış. Nişanda müzik çalarken benim kulaklarım uğulduyordu. Nişanın sonunda ahali halaydayken masada uyuya kalmama ramak kala eve döndük.

Tam çok şükür Cemre’nin ateşi çıkmadı, hafif atlatıyoruz derken hayat yok yok dedi bana, o işler öyle kolay değil. Dün itibarıyla Cemre’nin de ateşi başladı. Bu gece de ateşli geçiriyor, yarın daha iyi olmasını umuyorum.

Çocuklar böyle minikken hasta olunca insanın siniri iyice bozuluyor. Sonuç olarak evimizde yaklaşık 7 gündür dolaşan sevimsiz bir grip var. Bu akşam da son ateş bükücü olarak görevimi yine icra edeceğim.

Bu yıl grip hastalığı da bir tuhaf. Çok uzun sürüyor çok zor geçiyor. İki hafta sonra yeniden başlıyor veya tekrarlıyor pek sevimsiz işte..

Avutuyorlar beni, ‘bak bu ilk sene, ilk yıl her çocuk çok hasta olur, bağışıklık sistemi güçlenecek, seneye daha iyi olacak’ diye.. Ne diyelim ‘umut gönlümün ekmeği, umar ha umar’…

Ey beni avutan sevgili dostlarım, Eylül’de Cemre de okula başlıyor. Onun da ilk senesi olacak, o zaman napçaz?

Eee ne demişler hayat iki ileri bir geri değil mi? İnişler olmadan çıkışların kıymetini nereden bileyim?

Yine de ey sevgili bahar, çiçeklerini gösterdin, haydi şimdi sıcak yüzünü de göster lütfen:)

Sevgili hastalık bu yıl seninle çokça vakit geçirdik, artık sen de yorulmuşsundur git biraz dinlen haydi bak yaz geliyor..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here