Spor aktivitelerine katılım çocukları teknolojiden uzak tutma, büyüme ve gelişmenin daha iyi olması, aktif bir yaşam biçimi kazanmalarına sağlık ve beslenme alışkanlıkların gelişmesine kadar çok geniş bir yelpazede katkıda bulunuyor.

İlk etapta çocuklar için spor bedensel gelişime katkıda bulunuyor olarak değerlendirilse de, aslında hem eğitim hayatına hem de gelecek yaşantısı açısından oldukça faydalı.

Spor antrenmanı yapmak, zamanında sahada olmak, sorumluluk sahibi olma duygusunun en güzel pekiştirilebileceği alan. Takım sporlarında; takım olmak, bir arada olmak, beraber hareket etmek gibi pek çok beceriyi çocukların kazanması mümkün. Bu yolla çocuğunuzun yaşam kalitesini artıracak davranışlar kazandırabilirsiniz.

Ayrıca spor yoluyla çocuk pek çok duyguyu deneyimleyebilir; yenilgiyle de baş etme, sportif rekabet duygusunu yaşayabilme, takım arkadaşları veya antrenman arkadaşları ile ilişkilerini güçlendirme hayatına olumlu katkı sağlayacak konular. Bunlar çocuğunuz yetişkin bir birey olduğunda onun geleceği açısından oldukça önemli.

Bunun yanında sportif aktivitelerin kazandırdığı sosyal ve fiziksel beceriler, çocuğunuzun toplum içindeki kabulünü artırır, sağlıklı olmasını destekler, kötü alışkanlıklardan uzak durmasına yardımcı olur ve sorumluluk duygusunu da besler.

Türkiye Spor Kültürü araştırmasından edindiğimiz bilgiye göre Türkiye’de her 10 çocuktan sadece 2’si spor yapıyor. Bu tabloya olumlu bir katkı yaratmak isteyen P&G, anneler ile el ele vererek çocuklara spor alışkanlıkları, spor bilinci vermeyi hedefliyor.

Çünkü biliyoruz ki biz anneler ne yaparsak çocuklarımız da aynısını yapıyorlar. Aynı araştırma verilerine göre 10 anneden sadece 2’si spor yapıyor. Bir değişim yaratmak istiyorsak aileler ile bu değişimi yaratmak mümkün ancak…

Annelerin, sporun insan hayatına kattığı fiziksel, ruhsal ve mental sağlık konusunda bilinçlenmesi çocuklarını spora yönlendirmeleri ve çocukların sporla büyümesini sağlamak hayata yapılabilecek en değerli katkı.

P&G & TMOK bu hareketi başlatıyor. Bu amaçla hazırlanan Olimpik Anne kampanyasına siz de katılabilir, #OlimpikAnneyim etiketi ile sosyal medyada çocuklarınız ile spor yaptığınız anları paylaşabilirsiniz. Bu şekilde daha çok anneye ulaşabiliriz.

Ayrıca aldığınız her P&G ürünü ile Türkiye’deki tüm çocukların spor yapmasına destek olabilirsiniz.

Unutmayın çocuklarına spor yaptıran her anne Olimpik Annedir…

Detaylı bilgiyi www.olimpikanneler.com’da bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here