Gece gezen fareler

0
603

Gece gezen fareler var bazen sokulur yorganınızın altına girmek isterler..

Her gece gezenlerden bahsetmiyorum. Gece kendi yatağında uyuyup arada gelen fareler de var.

Bazı geceler bir tıkırtı duyuyorum, biri yatağından iniyor. Pıtır pıtır koridoru koşarak yanıma geliyor. Ben uyuyormuş numarası yapıp ses etmiyorum. Şöyle bir bakıyor; ‘Anne yanına gelebilir miyim?’ diyor. Ben daha cevap vermeden de yorganı açıp içine dalıyor, totosu ile ileri itiyor beni kendine yer açıyor..

Gel de bu fareye sen şimdi hayır de:) Ne mümkün?

Yanında uyumak hoşuma gidiyor çünkü belki de o an, tek ihtiyacı elimi tutmak. Bir şeyden korkmuş ya da ürkmüş olabilir ya da sadece o anda benim yanımda olmak istiyor olabilir. Nedeni çok da önemli değil gelmiş ya..

Yanında uyumak hoşuma gidiyor çünkü bundan bir kaç yıl sonra ben istesem de birlikte uyumak istemeyebileceğini tahmin ediyorum, ben de anın keyfini çıkarıyorum.

Yanında uyumak hoşuma gidiyor, çünkü Alman annelerinin disiplin hikayelerini bayılarak okusam da ben bir Akdeniz annesiyim. Daha çok hislerimle hareket ediyorum. Ne zamandır katı kalıplarım, tabularım yok. Bu halimden de pek memnunum.

Yanında olmak hoşuma gidiyor çünkü bundan yıllar sonra bir kampüste, yallnız yatağında uyurken bile anne sıcaklığını ve şevkatini hissetsin istiyorum.

Çünkü biliyorum ki bebekken yaşadığı o sıcaklık çok gerçek ve asla unutulmayanlardan..

İşte önümüzdeki gecelerden birinde bir minik fare gelirse size de, belki de 63’de Beatles’ın da söylediği gibi ‘I wanna hold your hand.’/(Senin elini tutmak istiyorum) diyor olabilir.. Ve o anda sadece elinizi tutmak istiyor olabilir.

Neşeli ve keyifli bir hafta sonu olsun hepimize..

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER