Zeynep’le 33. Hafta

0
777

Şimdi yazarken tekrar idrak ettim heyecanla beklediğimiz o güne ne kadar az kaldığını! Artık hareketleri dışarıdan izlenebilir hale geldi, her gün büyümesini, kavuşma zamanın yaklaştığını hissetmek oldukça heyecan verici.

Başlangıçta 39 hafta pek uzun bir zaman geliyor insana (Dile kolay Kasım’da hamile olduğunu öğreniyorsun ve doğum tarihi Temmuz) oysa şimdi bakınca zamanın nasıl geçiverdiğini anlamıyor insan. Galiba çocuk sahibi olmanın doğası bir mucizeye tanıklık ederken zamanın uçup gitmesi zaten.

Otuz birinci hafta itibariyle işten ayrılmış olmamın avantajını kullanarak annemlerin yazlığına göç ettik. Oldukça ilginç bir şekilde buraya gelir gelmez hareketlerde oldukça büyük artış oldu ama zaten bu her geçen gün artık daha da büyümesinden olabilir ama ben benim çocukluğumun geçtiği bu yerleri onun da seveceğine bağlamayı daha çok sevdim.

Yazlığa göç nedeniyle biz oda ve hastane hazırlıklarını önden yaptık.

Hastane için de son durumda doktorumuzun tercih ettiği Acıbadem Bakırköy’de karar kıldık. Özel sağlık sigortam doğumu kapsamadığıdan Acıbadem Sigortadan bir paket alarak doğum için indiriminden faydalanmaya karar verdik. Nedense içimde ki kurt olurda erken gelirse ihtimalini sürekli hatırlattığından, hazırlıkları erken yapmak bana iyi geldi. Tüm kıyafetleri yıkayıp ütüledik, ütülerken elbette mütemadiyen miniğini hayal etmekten alıkoyamıyor kendini insan.

En zorlardan biri hastane çantasıydı. Kendim için birer takım pijama ve gecelik, kullan at iç çamaşırları, emzirme sutyeni, lohusa tacı, Zeynep için iki takım hastane çıkış seti ve oda için kapı süsü olmak üzere şimdilik hazır bekliyor. En azından en temel ihtiyaçlar mevcut.

Son kalan konular; baby shower, doğum fotoğrafçısı ve doula. Baby shower nedense bana bebek gelmeden yorucu bir organizasyon gibi geliyor. O nedenle doğum öncesi sevdiğim insanları görmek için ayrıca daha güzel zamanlar olabileceğini düşünüyorum. Doğum fotoğrafçısını ise böylesine özel bir anı ölümsüzleştirmek için oldukça istediğim bir şey. Acıbadem bünyesindeki bir fotoğrafçı ve birkaç alternatif arasında karar vereceğim. Doula içinse 4-5 hafta önce tanışmayı öneriyorlar. Istanbul’a geri döndüğümüzde daha önce araştırdığım bir kaç kişi ile tanışmayı planlıyorum.

Şimdi heyecanla bir sonraki doktor kontrolümüzü bekliyoruz. Son kontrolde elbette doğum süreci ile ilgili doktorumla konuşmayı planlıyorum. Şimdiye kadar normal doğuma bir engel yok gibiydi ama son zamanlar bu konuda çok daha belirleyici oluyor. Bu süreçte bir çok doğum eğitimine katıldım ancak tüm bunlara katılıp kendi içimde sindirdikten sonra bizim için en iyisinin üzerine fazla düşünmeyerek, akışa bırakmak olduğuna karar verdim. Öyle çok değişkenli ve ana değişkeninin ben olmadığım bir süreç ki! İnşallah allah hepimize yavrularımıza hayal ettiğimiz gibi sağlıkla kavuşmayı nasip etsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here